Wycieczka na słowacki wulkan – Sninski Kamień – 8 czerwca – Klub PTTK „Pod Ciuchcią”

PTTK Oddział im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu

zaprasza na

Sninski Kamień – wycieczka na słowacki wulkan

8 czerwca 2024

Wyjazd 8 czerwca 2024 r. (sobota) o godz. 5:30 z Przemyśla parking przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu (Rybi Plac).
Przejazd przez Zagórz, Komańczę, Radoszyce i Palotę (stare przejście graniczne ze Słowacją). Przejazd do Medzilaborców, chwila czasu wolnego na zwiedzanie prawosławnej cerkwi p.w. Ducha Św. – zdobią ją mozaiki oraz około 350 ikon. Następnie przejazd do Humennego i dalej do Michalowiec.
Dojazd do wsi Remetské Hámre, stamtąd wejście na Sniński Kamień (1006 m n.p.m.) w paśmie Wyhorlat. Na szczycie góry, który powstał w wyniku wybuchu wulkanu, znajduje się punkt widokowy z którego rozpościera się przepiękna panorama.
Zejście do Sniny – zwiedzanie miejscowości. Czas wolny.
W drodze powrotnej do Przemyśla możliwość zatrzymania się w Humennem. Powrót w godz. wieczornych.
Koszt wyjazdu dla członków Klubu i PTTK – 130 zł/os
Koszt dla pozostałych osób – 160 zł/os
Cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie.
Cena nie obejmuje: biletów wstępu i innych opłat lokalnych.
Każdy uczestnik wycieczki powinien posiadać dowód osobisty lub ważny paszport.
Na wyjazd obowiązuje obuwie i ubiór odpowiedni na wędrówki i zmienne warunki pogodowe.
Zapisy z wpłatą do 4 czerwca 2024 r. w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3.
Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.
Przy zapisie należy podać pesel potrzebny do ubezpieczenia i tel. (do kontaktu).