Jeśli chcesz poznać najciekawsze zabytki Przemyśla i okolic, posłuchać wciągających opowieści o wydarzeniach z historii miasta, poznać ciekawostki z życia ludzi, zwiedzaj miasto tylko z najlepszymi przewodnikami. Zapraszamy do przemyskiego oddziału PTTK.

PRZEWODNIKA ZAMÓWISZ POD NUMEREM TEL. PTTK: 16 678 53 74  lub 16 675 21 63 

E-MAIL: przemysl@przemysl.pttk.pl

Koszt usługi przewodnickiej w j. polskim:

  • ryczałt do 3 godz.:  450 zł
  • do 4 godz.: 550 zł
  • ryczałt powyżej 4 godz.:  750 zł
  • pilot – przewodnik zagranica: 800 zł
  • dodatkowa usługa przewodnicka w Podziemnej Trasie Turystycznej w Przemyślu – 175 zł

KOSZT PRZEWODNICTWA W J. OBCYM: w j. angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim – do 2 godz. 500 zł,

każda następna w j. obcym 150 zł/1 godzinę

Przedstawiamy przykładowe programy zwiedzania Przemyśla i okolic:

3 godz. Perełki Starego Miasta (bez płatnych wstępów) 

Rynek z zabytkowymi kamienicami, fontanna z niedźwiadkami, figura Dobrego Wojaka Szwejka, pl. Dominikański z Bramą Rycerską i pomnikiem „Ułana i Huzara”, Archikatedra rzymskokatolicka (sanktuarium MB Jackowej) z kryptami i rotundą, wzgórze zamkowe – widok na miasto (bez wejścia do zamku), Archikatedra greckokatolicka, kościół oo. franciszkanów (sanktuarium MB Niepokalanego Poczęcia), kościół oo. Karmelitów z amboną w kształcie okrętu, Plac Niepodległości z Wieżą Zegarową, zabytkowy dworzec kolejowy.

3 godz. Stare Miasto (z 1 wejściem płatnym do wyboru)

Rynek z zabytkowymi kamienicami, fontanna z niedźwiadkami, figura Dobrego Wojaka Szwejka, pl. Dominikański z Bramą Rycerską i pomnikiem „Ułana i Huzara”, Archikatedra rzymskokatolicka z kryptami i rotundą, wzgórze zamkowe – widok na miasto, Archikatedra greckokatolicka, Plac Niepodległości

wstępy płatne do wyboru:
Zamek Kazimierzowski – 12/9 zł
Muzeum Dzwonów i Fajek 22/11 zł
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej 22/11 zł + przewodnik muzealny 30 zł
Muzeum Historii Miasta Przemyśla 22/11 zł + przewodnik muzealny 30 zł
Muzeum Archidiecezjalne – wolne datki
Rotunda i Krypty Archikatedry – wolne datki
Schron Linii Mołotowa – Kaponiera 88 13 – sobota/niedziela – wolne datki, grupy – 5 zł/os.

Dodatkowo warto przeznaczyć czas na zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej

Bilet: 22/11 zł + dodatkowa usługa przewodnicka – 175 zł (od grupy do 25 osób). 

4 godz. Stare Miasto + Zniesienie
Rynek z zabytkowymi kamienicami, fontanna z niedźwiadkami, figura Dobrego Wojaka Szwejka, pl. Dominikański z Bramą Rycerską i pomnikiem „Ułana i Huzara”, Archikatedra rzymskokatolicka (sanktuarium MB Jackowej) z kryptami i rotundą, wzgórze zamkowe – widok na miasto (bez wejścia do zamku), Archikatedra greckokatolicka, kościół oo. franciszkanów ( sanktuarium MB Niepokalanego Poczęcia), kościół oo. Karmelitów z amboną w kształcie okrętu, Plac Niepodległości z Wieżą Zegarową, zabytkowy dworzec kolejowy, przejazd we własnym zakresie na Zniesienie – Krzyż Zawierzenia, pozostałości fortu Twierdzy Przemyśl XVI Zniesienie z czasów I wojny światowej, wejście na Kopiec Tatarski – panorama na pogórza karpackie oraz Ukrainę.

6 godz. Stare Miasto z 1 biletem + Fort Salis-Soglio w Siedliskach
Rynek z zabytkowymi kamienicami, fontanna z niedźwiadkami, figura Dobrego Wojaka Szwejka, pl. Dominikański z Bramą Rycerską i pomnikiem „Ułana i Huzara”, Archikatedra rzymskokatolicka (sanktuarium MB Jackowej) z kryptami i rotundą, wzgórze zamkowe ze zwiedzaniem Zamku Kazimierzowskiego (wstęp), kościół oo. karmelitów, Archikatedra greckokatolicka, kościół oo. franciszkanów (sanktuarium MB Niepokalanego Poczęcia), Plac Niepodległości, Muzeum Dzwonów i Fajek (wstęp), zabytkowy dworzec kolejowy. Siedliska – zwiedzanie pozostałości fortu nr I Salis-Soglio Twierdzy Przemyśl z czasów I wojny światowej.

7 godz. Stare Miasto z 1 biletem+ Zniesienie + Fort Salis-Soglio w Siedliskach
Rynek z zabytkowymi kamienicami, fontanna z niedźwiadkami, figura Dobrego Wojaka Szwejka, pl. Dominikański z Bramą Rycerską i pomnikiem „Ułana i Huzara”, Archikatedra rzymskokatolicka (sanktuarium MB Jackowej) z kryptami i rotundą, wzgórze zamkowe – Zamek Kazimierzowski, kościół oo. karmelitów, Archikatedra greckokatolicka, kościół oo. franciszkanów (sanktuarium MB Niepokalanego Poczęcia), Plac Niepodległości, Muzeum Dzwonów i Fajek (wstęp). Zabytkowy dworzec kolejowy. Przejazd na Zniesienie – Krzyż Zawierzenia, pozostałości fortu Twierdzy Przemyśl XVI Zniesienie z czasów I wojny światowej, wejście na Kopiec Tatarski – panorama na pogórza karpackie oraz Ukrainę. Przejazd do Siedlisk – zwiedzanie pozostałości fortu nr I Salis-Soglio Twierdzy Przemyśl z czasów I wojny światowej.

Przemyśl Stare Miasto + okolice – programy na ok. 8 godz.
Przemyśl Stare Miasto + Krasiczyn (XVI w. zespół zamkowo -parkowy)
Przemyśl Stare Miasto + Bolestraszyce (arboretum – ogród botaniczny)
Przemyśl Stare Miasto + Kalwaria Pacławska (sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Boskiej Kalwaryjskiej)

Każdy z programów można modyfikować i wymieniać poszczególne punkty zwiedzania