UWAGA! zapisy do 22.06 – CZECHY – zamki i perełki UNESCO 25 – 27 lipca 2024 – wycieczka z Klubem PTTK „Pod Ciuchcią”

Oddział PTTK im. dr. Mieczysława Orłowicza

Klub PTTK „Pod Ciuchcią”

zaprasza na wycieczkę

25 – 27 lipca 2024

CZECHY – zamki i perełki UNESCO

 

Program wycieczki:

25 LIPCA 2024 r. (czwartek)

Wyjazd o godz. 2:45 z Przemyśla parking przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej (Plac Rybi).
Przejazd na teren Czech.
Zwiedzanie: STENBERG – zwiedzanie najstarszego w Czechach zamku, siedziby średniowiecznego rodu Sternbergów. Przejazd do OŁOMUŃCA. Zwiedzanie z przewodnikiem perełek UNESCO miasta; kolumna Trójcy Świętej, Dolny Rynek, Katedra św. Wacława, kościół św. Michała. Chwila czasu wolnego. Obiad na trasie przejazdu do hotelu w mieście TREBIĆ, zakwaterowanie. Dla chętnych wieczorny spacer po Starówce.

26 LIPCA 2024 r. (piątek) – śniadanie, przejazd do CZESKICH BUDZIEJOWIC, spacer z przewodnikiem po mieście znanym z Browaru Budweiser i Wojaka Szwejka oraz Rynku z symbolem miasta- fontanną Samsona, Czarnej Wieży, średniowiecznych baszt, Katedry św. Mikołaja, przejazd do CZESKIEGO KRUMLOWA – najpiękniejszego miasta UNESCO w południowych Czechach, okolonego wodami Wełtawy, z drugim co do wielkości po Praskim zamkiem, miasta znanego z filmów i piosenki „Z Krumlowskiego Zamku”. Zwiedzanie zamku, a następnie miasta z przewodnikiem: Most Płaszczowy, punkt widokowy, ogrody zamkowe, Rynek z Ratuszem, Kolegium Jezuickie. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. Przejazd do hotelu w Czeskich Budziejowicach. Wieczorny spacer i indywidualne degustacje złotego trunku.

27 LIPCA 2024 r. (sobota) – śniadanie, HLUBOKA NAD WEŁTAWĄ – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych neogotyckich zamków w Czechach „Chateau of Hluboka”, wzorowanego na brytyjskim Windsorze i otoczonego parkiem angielskim, zawierającego 11 wież zamkowych, 140 sal ze wspaniałymi eksponatami. JINDRICHOV HRADEC – spacer z przewodnikiem ciekawymi uliczkami i zaułkami miasta z unikatowymi atrakcjami – południk 15. Zwiedzanie zamku z zakończeniem króciutkim koncertem w pawilonie muzycznym. W miarę możliwości chwila wolnego czasu. W drodze do Przemyśla obiadokolacja. Powrót do Przemyśla w godzinach nocnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena dla członków Klubu „Pod Ciuchcią” – 1249 zł/os
Cena dla członków PTTK – 1280 zł/os.
Cena dla Sympatyków – 1330 zł/os.

cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie s.u. 20 000 eur , 2 noclegi w hotelu**/*** (pok. 2,3 os z łaz.), 2 śniadania-bufet , 2 obiadokolacje, usługa pilota i przewodników (czeskich), składka na TFG i TFP, cena nie obejmuje biletów wstępu i innych opłat lokalnych (niepodlegające rozliczeniu)- N- 1000 KCZ, U- 830/KCZ. Dopłata 15 zł dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią do biletów.

Każda osoba powinna posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport.

Zapisy z wpłatą – 300 zł do 22 CZERWCA 2024 r. w Oddziale PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3, tel. 16 678 53 74.

Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego Pozostała kwota do wpłaty do 10 lipca 2024 r.

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”