Rajd pieszy w Beskidzie Niskim w dniach 8-9.06.2024 – Klub Górski PTTK „KARPATY”

PTTK ODDZIAŁ IM. DR. MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU Z INICJATYWY

I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY”

ZAPRASZA

na Rajd pieszy w Beskidzie Niskim w dniach 8-9 czerwca 2024

Program rajdu:
Dzień pierwszy : 8 czerwca 2024 r. (sobota)
Wyjazd uczestników o godzinie 7.00 z zatoczki dla autobusów przy Rybim Placu obok MNZP w Przemyślu. Przejazd do Mrukowej i przejście trasą : Mrukowa – Kaplica pod Trzema Kopcami, Świerzowa (805 m n.p.m.)- Kornuty (836 m n.p.m.) – Magura (829 m n.p.m.), Przełęcz Majdan – Świerzowa Ruska – Kotań
Długość trasy: ok. 20 km. Czas przejścia (letni) ok. 7 godz.
Przejazd busem do Schroniska „Hajstra” w Hucie Polańskiej. Ognisko, nocleg.

Dzień drugi : 9 czerwca 2024 r.(niedziela)
Po śniadaniu, wykwaterowanie ze schroniska i przejście trasą : Huta Polańska – Przełęcz Mazgalica – Przełęcz Tepajec – Przełęcz Filipowska – Przełęcz Kruchtowska – Czeremcha – Przełęcz Beskid nad Ożenną – Ożenna (na granicy Polsko – Słowackiej)
Długość trasy ok. 17 km. Czas przejścia ok. 6 godz.

Przejście piesze trasą: Przełęcz pod Otrytem, Tabor (712 m n.p.m.), Hulskie (847 m n.p.m.), Przełęcz pod Hulskiem, Kobylanka (806 m n.p.m.) do Chaty Socjologa, gdzie będzie czas na odpoczynek. Zejście do Lutowisk lub Dwernika (w zależności od warunków atmosferycznych).

Trasa ok. 23 km.

Czas przejścia ok. 6 godz.

Trasę opracował i Rajd poprowadzi kol. Maciek Piotrowicz

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 3 czerwca 2024 r.

Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, nocleg ze śniadaniem, ubezpieczenie oraz koszty administracyjne

i wynosi:
– dla członków Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”   –  180 zł
– dla członków PTTK   –  220 zł
– dla pozostałych osób  –  240 zł

We własnym zakresie wpłata za wejście na teren parku i wiktuały na ognisko.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór (obowiązkowo długie spodnie) i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd. Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.

ZAPRASZAMY!

Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”

fot.: podkarpackie.travel – Agnieszka Adamek