Jeśli chcesz poznać najciekawsze zabytki Przemyśla i okolic, posłuchać wciągających opowieści o wydarzeniach z historii miasta, poznać ciekawostki z życia ludzi, zwiedzaj miasto tylko z najlepszymi przewodnikami. Zapraszamy do przemyskiego oddziału PTTK.

PRZEWODNIKA ZAMÓWISZ POD NUMEREM TEL. PTTK: 16 675 21 63 lub 16 678 53 74  oraz e-mail: przemysl@przemysl.pttk.pl

Koszt usługi przewodnickiej w j. polskim:

  • ryczałt do 3 godz.:  450 zł
  • do 4 godz.: 550 zł
  • ryczałt powyżej 4 godz.:  750 zł
  • pilot – przewodnik zagranica: 800 zł
  • dodatkowa usługa przewodnicka w Podziemnej Trasie Turystycznej w Przemyślu – 175 zł

KOSZT PRZEWODNICTWA W J. OBCYM: w j. angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim – do 2 godz. 500 zł,

każda następna w j. obcym 150 zł/1 godzinę

Przedstawiamy przykładowe programy zwiedzania Przemyśla i okolic:

3 godz. Perełki Starego Miasta (bez płatnych wstępów) 

Rynek z zabytkowymi kamienicami, fontanna z niedźwiadkami, Archikatedra rzymsko-katolicka (sanktuarium MB Jackowej), wzgórze zamkowe – widok na miasto ( bez wejścia do zamku), archikatedra grecko-katolicka, ew. kościół oo. franciszkanów ( sanktuarium MB Niepokalanego Poczęcia), Plac Niepodległości, zabytkowy dworzec kolejowy.


3 godz. Stare Miasto (z 1 wejściem płatnym do wyboru)

Rynek z zabytkowymi kamienicami, fontanna z niedźwiadkami, Archikatedra rzymsko-katolicka, wzgórze zamkowe – widok na miasto, archikatedra grecko-katolicka, Plac Niepodległości,
wstępy płatne do wyboru:
Zamek Kazimierzowski – 12/9 zł
Muzeum Dzwonów i Fajek 22/11 zł
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej 22/11 zł + przewodnik muzealny 30 zł
Muzeum Historii Miasta Przemyśla 22/11 zł + przewodnik muzealny 30 zł
Muzeum Archidiecezjalne – wolne datki
krypty pod Katedrą – wolne datki
Schron Linii Mołotowa – Kaponiera 88 13 – sobota/niedziela – wolne datki, grupy – brak danych

Dodatkowy warto przeznaczyć czas na zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej

Bilet: 22/11 zł + dodatkowa usługa przewodnicka – 175 zł (od grupy do 25 osób). 


4 godz. Stare Miasto + Zniesienie
Rynek z zabytkowymi kamienicami, fontanna z niedźwiadkami, Archikatedra rzymsko-katolicka (sanktuarium MB Jackowej), wzgórze zamkowe – widok na miasto ( bez wejścia do zamku), archikatedra grecko-katolicka, ew. kościół oo. franciszkanów ( sanktuarium MB Niepokalanego Poczęcia), Plac Niepodległości, zabytkowy dworzec kolejowy, przejazd we własnym zakresie na Zniesienie – Krzyż Zawierzenia, pozostałości fortu Twierdzy Przemyśl XVI Zniesienie z czasów I wojny światowej, wejście na Kopiec Tatarski – panorama na pogórza karpackie, Ukrainę

6 godz. Stare Miasto z 1 biletem + Fort Salis-Soglio w Siedliskach
Rynek z zabytkowymi kamienicami, fontanna z niedźwiadkami, Archikatedra rzymsko-katolicka (sanktuarium MB Jackowej), wzgórze zamkowe ze zwiedzaniem Zamku Kazimierzowskiego ( wstęp), kościół oo. karmelitów, archikatedra grecko-katolicka, kościół oo. franciszkanów ( sanktuarium MB Niepokalanego Poczęcia), Plac Niepodległości, Muzeum Dzwonów i Fajek (wstęp),zabytkowy dworzec kolejowy . Siedliska – zwiedzanie pozostałości fortu nr I Salis-Soglio Twierdzy Przemyśl z czasów I wojny światowe. 


7 godz. Stare Miasto z 1 biletem+ Zniesienie + Fort Salis-Soglio w Siedliskach
Rynek z zabytkowymi kamienicami, fontanna z niedźwiadkami, Archikatedra rzymsko-katolicka (sanktuarium MB Jackowej), wzgórze zamkowe -Zamek Kazimierzowski, kościół oo. karmelitów, archikatedra grecko-katolicka, kościół oo. franciszkanów ( sanktuarium MB Niepokalanego Poczęcia), Plac Niepodległości, Muzeum Dzwonów i Fajek (wstęp). Zabytkowy dworzec kolejowy. Przejazd na Zniesienie – Krzyż Zawierzenia, pozostałości fortu Twierdzy Przemyśl XVI Zniesienie z czasów I wojny światowej, wejście na Kopiec Tatarski – panorama na pogórza karpackie, Ukrainę. Przejazd do Siedlisk – zwiedzanie pozostałości fortu nr I Salis-Soglio Twierdzy Przemyśl z czasów I wojny światowej.

Przemyśl Stare Miasto + okolice – programy na ok. 8 godz.
Przemyśl Stare Miasto + Krasiczyn (XVI w. zespół zamkowo -parkowy)
Przemyśl Stare Miasto + Bolestraszyce (arboretum – ogród botaniczny)
Przemyśl Stare Miasto + Kalwaria Pacławska (sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Boskiej Kalwaryjskiej)
Każdy z programów można modyfikować i wymieniać poszczególne punkty zwiedzania

 


Bańcarz Stanisława
Przewodnik terenowy na teren województwa podkarpackiego. Lubię ludzi i jestem szczęśliwa, że mogę dzielić się z nimi swoją wiedzą i pasją. Uwielbiam grupy dzieciaków i osoby dorosłe. Od pierwszych czerpię radość, od drugich mądrość i doświadczenie. Potrafię dobrze zorganizować czas, gwarantując bezpieczeństwo, miłą atmosferę i niezapomniane wrażenia.


Hop Beata

Jestem przewodnikiem terenowym i pilotem wycieczek. Moją pasją jest ciągłe odkrywanie Przemyśla i pokazywanie młodszym i starszym turystom tego co jest tu najpiękniejsze i najciekawsze. Oferuję oprócz standardowego programu zwiedzania Przemyśla i okolic, zwiedzanie tematyczne jak m.in. „Przemyskie naj”, „ Przemyśl sakralny”, “Przemyskie nekropolie – miejsce pamięci”, „W poszukiwaniu autorytetów – bł. Ks. Jan Balicki” „Miasto Przemyśl – Miasto Twierdza” “Śladami przemyskich Żydów”, ,„Piękny wschód Polski”, „Twierdza Przemyśl w pigułce”. Dostosowuję program do wieku i możliwości grupy, mam system nagłośniający. Zapraszam do poznania tego pięknego zakątka Polski.


Grzegorz Hop

Przewodnik i pilot wycieczek. Korzystając z moich usług dowiesz się m.in.: co robił gen. Anders w Przemyślu, gdzie i jak żyje unikalny motyl, jaki jest związek papieża Franciszka z Przemyślem, czy konie wpływają na powstanie dzwonów, jak Potop szwedzki zatrzymał się na Sanie, co robił Matejko w Krasiczynie, ile razy chciano zniszczyć niewielką Birczę. Jestem rodowitym Przemyślaninem, a z natury miłośnikiem zaginionych miejscowości na krańcach Polski. Jako przewodnik oprowadzę po najciekawszych miejscach miasta, pomogę odszukać tajemnicze forty przemyskiej Twierdzy, pokażę unikalne świątynie architektury drewnianej i z łatwością oprowadzę po mało znanych szlakach dzikiego Pogórza Przemyskiego. Jako pilot jeżdżę z grupami m.in. na zachodnią Ukrainę (Lwów, Żółkiew, Złota Podkowa, Truskawiec, Karpaty). Obsługuję różne typy grup i turystów indywidualnych, posiadam nagłośnienie.


Kalinowska Maria
Przewodnik turystyczny licencja 47/70. Pilot wycieczek zagranicznych licencja 16/78. Oprowadzam również w języku rosyjskim. Mieszkam w Przemyślu. Pracuję z grupami autokarowymi, samolotowymi i turystami indywidualnymi. Zapraszam do zwiedzania mojego starego miasta pełnego historii i uroku, jego okolic, jak również do Lwowa, Truskawca …


Kalinowski Jakub
Jako przewodnik górski z uprawnieniami na wschodnią część polskich Karpat oprowadzam po Przemyślu, Ziemi Przemyskiej i Bieszczadach. Pielgrzymkom i wycieczkom staram się przybliżyć prawdziwy obraz i atmosferę tych terenów – zarówno Przemyśla – jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast, jak i jego szeroko pojętych okolic. Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy poznając naszą Ojczyznę, jej chrześcijańskie, łacińskie fundamenty, będą chcieli zapoznać się również z pięknem i historią jej południowo – wschodnich rubieży. .


Karszyń Stanisław
Przewodnik terenowy PTTK na obszar województwa Podkarpackiego, tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Członek PTTK od roku 2003. Oferuję specjalnie opracowany program zwiedzania dla grup niemieckojęzycznych: Śladami niemieckimi po Przemyślu i okolicach.

Stadtführer in der Stadt Przemysl und in der Umgebung. Stadtführungen auf Deutsch. Seit dem Jahr 2003 Mitglied  der Polnischen Gesellschaft für Touristik und Heimatkunde (PTTK). Vereidigter Dolmetscher und Übersetzer. Für die deutschsprachigen Gruppen biete ich ein Sonderprogramm – deutsche Spuren in Przemyśl an.


Kawalec Jolanta
Jestem instruktorem przewodnictwa i przewodnikiem terenowym z uprawnieniami na całe Podkarpacie. Przyjmę zlecenie na obsługę wycieczek autokarowych, pieszych i rowerowych ( w tym forty Twierdzy Przemyśl).


Hrymak Grzegorz
Przewodnik terenowy PTTK na obszar województwa Podkarpackiego, pilot wycieczek na Europę Środkowo-Wschodnią (spec. Ukraina). Z zawodu i zamiłowania geograf. Przewodnik Szkolnego Koła PTTK przy ILO. Lubi tematykę militarną (Twierdza Przemyśl), sakralną, ukraińską. Hobby: geocaching, rower. Posiada nagłośnienie. Dobrze współpracuje z młodzieżą, niepełnosprawnymi, emerytami.


Sawicka Elżbieta
Przewodnik terenowy na teren województwa podkarpackiego z długoletnim stażem i doświadczeniem. Pilot wycieczek na teren Polski i wielu krajów europejskich , w tym szczególnie na Ukrainę. Zasłużony działacz PTTK, Prezes Klubu PTTK „Pod Ciuchcią’. Posługuje się w stopniu kontaktowym językiem rosyjskim i angielskim. Podejmując się przewodnictwa osób i grup wycieczkowych, staram się przekazywać ciekawe wiadomości z zakresu różnych dziedzin nauki, kultury, historii, geografii i wielu innych tematów dotyczących w szczególności terenów objętych moimi uprawnieniami.


Stadnik Krzysztof
Jestem licencjonowanym przewodnikiem terenowym na obszar woj.podkarpackiego (nr leg.0397/2005), instruktorem przewodnictwa PTTK i żeglarstwa,sternikiem jachtowym. Oprowadzam pieszo,rowerem i żaglówką. Specjalizuję się w militariach.


Michał Thier
Przewodnik terenowy PTTK na obszar województwa Podkarpackiego (nr leg.0449/12). Pochodzę z Przemyśla i z wielka przyjemnością oprowadzę po mieście i jego okolicach. Szczególnie interesuje się historią Twierdzy Przemyśl. Będzie mi bardzo miło jeśli będę mógł się z Państwem podzielić moja wiedzą o tym niezwykle urokliwym terenie. Serdecznie zapraszam do współpracy.


Zasadny Halina
Przewodnik Terenowy PTTK na obszar województwa podkarpackiego. Wieloletni, zasłużony działacz PTTK.