KLUB GÓRSKI PTTK „KARPATY” powstał w 2002 roku. Założyli go przemyscy miłośnicy gór i pieszych wędrówek. W ciągu 5 lat działalności zorganizowaliśmy blisko 80 niekomercyjnych rajdów i wypraw na terenie Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Rumunii. Zdobyliśmy wspólnie m.in. najwyższe szczyty Czarnohory, Gorganów, Borżawy, Gór Rodniańskich i Gór Fogaraskich. Byliśmy także m.in. w Bieszczadach Wschodnich, Tatrach, Beskidach i Małej Fatrze. Często można nas spotkał na szlakach i bezdrożach Pogórza Przemyskiego, Pogórza Dynowskiego i Gór Sanocko-Turczańskich. Nasze rajdy mają również charakter krajoznawczy, więc przy okazji górskich wędrówek odwiedzamy także ciekawe miejsca i miasta. Naszym ulubionym kierunkiem wypraw jest południowy-wschód. Bywamy po obu stronach Karpat, a jak na razie najdalej zaniosło nas do Transylwanii. Klub zrzesza kilkadziesiąt osób, głównie z Przemysla i okolic. Lubimy wyzwania i przygodę, wędrówki z nieodłącznymi plecakami i noclegi pod gwiazdami. Wśród nas są m.in. przewodnicy terenowi i beskidzcy, piloci wycieczek, przodownicy turystyki górskiej i kolarskiej oraz znakarze szlaków turystycznych górskich.

Od 2004 roku uczestniczymy aktywnie w znakowaniu szlaków turystycznych na Pogórzu Przemyskim, Pogórzu Dynowskim i w Górach Sanocko-Turczańskich. W 2005 roku rozszerzyliśmy naszą działalność o jednodniowe wycieczki rowerowe. Przy klubie działa sekcja turystyki rowerowej. Z tytułu przynależności do Klubu nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat oprócz składki członkowskiej PTTK.

Spotkania klubowe odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca o godz.18 w siedzibie Oddziału PTTK ulicy Waygarta 3 w Przemyślu. Wyrusz z nami w góry! Zapraszamy!

Kontakt: tel. 16 678 53 74 (Oddział PTTK), e-mail: kgkarpaty@interia.pl.

Zapraszamy na naszą stronę www.klubkarpaty.pl, gdzie znajdują się ogłoszenia, aktualności i relacje organizowanych rajdów.