Wycieczka „grzybowa” z Klubem PTTK „Pod Ciuchcią” na Roztocze – 7 października

7 października 2023
Szumy nad Tanwią – Susiec –
Nowiny – Hamernia

Wyjazd 7 października 2023 (sobota) o godz. 6:45 z Przemyśla – parking dla autokarów przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu (Plac Rybi)

Dojazd na teren Roztocza do miejscowości Huta Szumy (Rebizanty), podział na grupy:
1/ zbierających grzyby i 2/ grupę wędrujących na wybranej trasie; przejście trasą leśną, wzdłuż Rezerwatu Przyrody Szumy nad Tanwią w kierunku wzgórza Kościółek, następnie trasą leśną do wodospadu na rzeczce Jeleń i powrót do Huty Szumy.
godz. 13:30 – spotkanie grup w umówionym miejscu. Ognisko z pieczeniem kiełbaski.

Po ognisku i relaksie przejazd do Nowin i zwiedzanie kamieniołomu – dawne miejsce wydobycia wapieni mioceńskich, a następnie Rezerwatu Przyrody „Czartowe Pole” utworzonego na rzece Sopot, przy której znajdują się ruiny dawnej papierni.
Powrót do Przemyśla w godz. wieczornych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wyjazdu dla członków Klubu i PTTK – 65 zł/os.
Koszt dla osób pozostałych – 75 zł/os.

cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie, składka na TFG i TFP, bezpłatna opieka pilota.

Dopłata dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią do kiełbaski na ognisko. W przypadku braku odpowiedniej grupy min. 19 os. – możliwa dopłata do kosztów lub odwołanie wyjazdu. Na wyjazd obowiązuje obuwie i ubiór odpowiedni na wędrówki i zmienne warunki pogodowe.

Zapisy z wpłatą do 5.10.2023 r. w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3, tel. 16 678 53 74. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.
Przy zapisie należy podać PESEL potrzebny do ubezpieczenia i tel. (do kontaktu).