Zamki i atrakcje „Szlaku Orlich Gniazd” 24.09.2023

Oddział PTTK im dr M. Orłowicza w Przemyślu
        Klub PTTK „Pod Ciuchcią   zaprasza na wycieczkę

ZAMKI   I  ATRAKCJE  „ SZLAKU  ORLICH  GNIAZD”
 24 września  2023
Program;
Wyjazd   24 września  2023  (niedziela)   o   godz.  5;30   z Przemyśla spod parkingu przy Muzeum Narodowym w Przemyślu (plac Rybi).
OGRODZIENIEC – zwiedzanie  z przewodnikiem  najbardziej okazałego zamku wzniesionego przez króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury,  to też największy i najpopularniejszy ze wszystkich zamków  Szlaku Orlich Gniazd. Stanowi przykład kunsztu dawnych budowniczych, którzy  uczynili z Ogrodzieńca imponującą magnacką rezydencję .                                                                                                              OLKUSZ   – stare, historyczne miasto nazywane „ kolebką polskiego górnictwa”, spacer  z przewodnikiem po atrakcjach miasta;  Starówka , Srebrny Szlak Gwarków,  zabytki sakralne , chwila czasu wolnego.  RABSZTYN  – zwiedzanie z przewodnikiem  jednego z ciekawszych obiektów warownych leżących na Szlaku Orlich  Gniazd, z którego wieży można zobaczyć wspaniałą panoramę Olkusza i okolic.                            CZERNA – zwiedzanie z przewodnikiem męskiego Klasztoru Karmelitów Bosych będącego podwójnym sanktuarium: Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego oraz Muzeum Karmelitańskiego. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Powrót w godzinach nocnych.
Koszt  wyjazdu  dla członków Klubu i  PTTK-       195  zł/os
Koszt dla osób pozostałych –                     220  zł/os
DODATKOWO PŁATNE W BIURZE ZA BILETY WSTĘPU: N 45 zł, U – 32 zł.  (w tym Ogrodzieniec–zamek;25 zł/n, 18 zł/u, Rabsztyn- zamek– 20 zł/n, 14 zł/u)
OGÓŁEM ZA BILETY Dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią po dopłacie: N 37 zł, U – 24 zł
cena obejmuje:  transport, parkingi,  ubezpieczenie NNW s.u. 10000 zł , składka PTTK, składka na TFG i TFP, przewodnik terenowy po Jurze, usługa pilota – przewodnika grupy – bezpłatna . W przypadku  braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa  dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki .  Dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią dopłata 8 zł/os do biletu wstępu.
Zapisy  z   wpłatą do  21 września  2023 r. w  Oddziale PTTK w   Przemyślu   ul. Waygarta 3 tel. 16 678 53 74.
Po 21 września 2023 r. rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.   Przy zapisie  należy podać dane potrzebne do ubezpieczenia  i tel. (do ew. kontaktu).