SŁOWACJA – PRESZÓW I OKOLICE – 24 czerwca 2023 (sobota)

PTTK Oddział im. dr. M. Orłowicza w Przemyślu

zaprasza na wycieczkę

24 czerwca 2023

SŁOWACJA – PRESZÓW I OKOLICE

Sobota /24 czerwca/ – Zbiórka 5:30. Wyjazd o godz.  5:45  z Przemyśla parking przy Muzeum Narodowym w Przemyślu (Plac Rybi).
SOLIVAR  k. Presova – zwiedzanie i poznanie historii dawnego ośrodka wydobycia soli,
Do wyboru:
ACUAPARK DELNA z kąpieliskiem – możliwość skorzystania z atrakcji znajdujących się na terenie aquaparku Delna lub chwila relaksu na pobliskim kąpielisku letnim Delna.
lub  HRAD  ŠARIŠ – spacer  do ruin średniowiecznego zamku z odnowionymi basztami (ok. 5-6 km ogółem), zwiedzanie i możliwość obejrzenia górskiej  panoramy z wieży zamkowej.
PRESZÓW –  spacer po starówce miejskiej. W zależności od możliwości czasowych degustacja wina w piwnicy winnej (we własnym zakresie).
Powrót do Przemyśla w godz. wieczornych.  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Koszt  wyjazdu dla członków Klubu i PTTK- 125   zł/os
Koszt dla osób pozostałych – 150   zł/os
+ bilet wstępu Solivar – 9 euro/os.
+ bilety wstępu do indywidualnego wyboru i zakupu:
AQUAPARK DELNA  – 2 godz. – 10 euro/os., 3 godz. – 13 euro/os.,
zamek ŠARYŠ – wstęp do zamku  3 euro/os., wstęp na wieżę zamkową 2 euro/os.,
cena obejmuje:  transport, parkingi,  ubezpieczenie s.u. 5000 zł,  usługa przewodników miejscowych, składka PTTK, składka na TFG i TFP, usługa pilota grupy – bezpłatna.  W przypadku braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki.
Zapisy  z  wpłatą do  22 czerwca  2023 r. w  Oddziale PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3.
Po 22 czerwca 2023 r. rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.  Przy zapisie  należy podać dane potrzebne do ubezpieczenia i tel. (do ew. kontaktu).