„Wędrówki ze Szwejkiem” 14.05.2023 – rajd Klubu Górskiego „Karpaty”

Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY”
ZAPRASZA
na Rajd pieszy z cyklu „Wędrówki ze Szwejkiem”
w dniu 14 maja 2023 r. (niedziela)

We wrześniu 2022 r. rozpoczęliśmy projekt przejścia polskiego fragmentu Międzynarodowego Szlaku Turystycznego „Śladami dobrego wojaka Szwejka”, prowadzącego przez Czechy, Austrię, Węgry, Słowację, Polskę i Ukrainę. Szlak oznaczony jest znakami w barwach Habsburgów (żółto – czarnymi) i prowadzi po miejscach opisanych przez Jarosłava Haszka na kartach powieści „Przygody dobrego wojaka Szwejka”.
Przeszliśmy już pierwszy odcinek szlaku od granicy polsko – ukraińskiej w Krościenku przez Brańcową i Pasmo Chwaniów do Zawadki (ok. 30 km). Do przejścia granicznego ze Słowacją w Radoszycach pozostało nam 170 km.
Przed nami kolejny odcinek trasy z Zawadki do Sanoka.

Trasa Rajdu: Zawadka – Rakowa – Tyrawa Wołoska – Słonna (699 m n.p.m.) – Słonny Wierch (667 m n.p.m.) – Orli Kamień – Sanok (parking przy Muzeum Budownictwa Ludowego).

Długość trasy: 26 km.

Czas przejścia: ok. 7 – 8 godzin (w zależności od warunków atmosferycznych.
Przewodnikiem na trasie będzie kol. Andrzej Klimko.

Program Rajdu :
Zbiórka uczestników w dniu 14 maja 2023 r. o godz. 5.50 (niedziela) na parkingu dla busów przy Rybim Placu. Wyjazd o godz. 6.00. Przejazd busem do Zawadki, skąd wyruszymy na trasę pieszą do Sanoka. Rajd zakończymy w Sanoku na parkingu przy skansenie, gdzie będzie oczekiwał na nas bus.
Z Sanoka wyjedziemy o godz. 16.00.

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 9 maja 2023 r. dla członków Klubu Górskiego
– od dnia 10 maja 2023 r. również dla pozostałych osób.
Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, ubezpieczenie oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 55 zł dla członków PTTK,
– 70 zł dla pozostałych osób
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór (obowiązkowo długie spodnie) i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd. Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.

ZAPRASZAMY!
Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”