ŚWIĘTOKRZYSKIE – 27 maja 2023 r. (sobota) – zaprasza Klub PTTK „Pod Ciuchcią”

PTTK Oddział im. dr. M. Orłowicza w Przemyślu
zaprasza na wycieczkę

OPATÓW–UJAZD–KUROZWĘKI–SOLEC ZDRÓJ

27 maja 2023 (sobota)

Zbiórka na parkingu przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu (Rybi Plac) o godz. 6:15.
Wyjazd o godz. 6:30.
Opatów – spacer z przewodnikiem do zabytków miasteczka; Bramy Warszawskiej w dawnych murach miejskich, Kolegiaty Opatowskiej pw. Św. Marcina – cennego zabytku romańskiego słynącego z obrazów batalistycznych i renesansowej płaskorzeźby zwanej „Lamentem Opatowskim”, poznanie historii podziemi, Ujazd – zwiedzanie najpiękniejszego w Polsce zamku Krzyżtopór symbolizującego wielkość i potęgę rodu Ossolińskich i będącego wizualizacją kalendarza (4 baszty, 12 sal, 52 komnaty 365 okien), Kurozwęki – Safari bizon – przejażdżka specjalnymi powozami na tereny prowadzonej przy Zespole Pałacowym hodowli bizonów, chwila czasu wolnego na spacer po parku otaczającym pałac. Solec Zdrój – do wyboru indywidualnego; korzystanie z kąpieliska termalnego słynącego z basenów siarkowo-solankowych lub spacer po uzdrowisku, korzystanie z tężni solankowej znajdującej się w parku. Powrót do Przemyśla w godz. wieczornych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wyjazdu dla członków Klubu i PTTK:        125 zł/os
Koszt dla pozostałych osób:                                        155 zł/os

+ bilety wstępu: Krzyżtopór – grupowy – 14 zł/os, Kurozwęki (Safari) – 26 zł/os – n., 21 zł/os – ulg.
Suma – 40 zł/os – nor. 35 zł/os – ulg. + wpłata na cegiełkę przy wejściu do kolegiaty,
cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie S.U. 10 000 zł, usługa przewodników miejscowych, składka PTTK, składka na TFG i TFP, usługa pilota grupy – bezpłatna,
bilety wstępu do basenów termalnych – opłata we własnym zakresie:
normalny – 41 zł/os/czas 1:15, ulgowy – seniorzy, rodzinny, dzieci – 35 zł/os/czas 1:15.

W przypadku braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki.
Dopłata do biletu wstępu dla członka Klubu PTTK Pod Ciuchcią – 5 zł/os.

Zapisy z wpłatą do 24 maja 2023 r. w biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3. tel. 16 678 53 74.
Po 24 maja 2023 r. rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.
Przy zapisie należy podać dane potrzebne do ubezpieczenia i nr tel. (do ew. kontaktu).

fot.: pixabay.com