22.04. Rajd pieszy szlakiem czerwonym z Klubem Górskim PTTK ” KARPATY”

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM
KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA
na Rajd pieszy czerwonym szlakiem z Posady Rybotyckiej do Przemyśla
w dniu 22 kwietnia 2023 roku ( sobota)

Zgodnie z kalendarzem Rajdów klubowych rozpoczynamy przejście turystycznym szlakiem czerwonym PTTK z Przemyśla do Sanoka. Podczas wędrówki będziemy korzystać z „Przewodnika szlaki turystyczne Ziemi Przemyskiej” napisanego przez Darka Hopa – założyciela Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu.

Długość szlaku czerwonego z Przemyśla do Sanoka to 76 km. Wędrówkę podzielimy na kilka etapów.
W dniu 22 kwietnia 2023 r. przejdziemy pierwszy etap. Wyruszymy z Posady Rybotyckiej i pieszo czerwonym szlakiem wrócimy do Przemyśla.
Drugi etap zaplanowaliśmy na 7 października 2023 r. Zaczniemy w Posadzie Rybotyckiej i zakończymy w okolicach Roztoki.

Program Rajdu :
Spotkanie uczestników Rajdu o godz. 7.15 (sobota – 22 kwietnia) na dworcu PKS, skąd kursowym Eurobosem o godz. 7.20 – przejedziemy do Posady Rybotyckiej (cena biletu 9 zł).
W Posadzie Rybotyckiej wejdziemy na czerwony szlak turystyczny i przez Kopystańkę (541 m n.p.m.), Kopyśno, Brylińce, Rokszyce, Helichę i Wapielnicę wrócimy do Przemyśla. Na Kopystańce po raz pierwszy zaprezentujemy flagę Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu. Rajd zakończymy przy siedzibie Oddziału PTTK przy ul. Waygarta, gdzie szlak czerwony się rozpoczyna.

Przewodnikiem na trasie będzie kol. Andrzej Klimko.
Długość trasy 23 km. Czas przejścia ok. 6 – 7 godz.

Każdy uczestnik powinien posiadać dobry stan zdrowia (trasa wymagająca dobrej kondycji) oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” wizerunku uczestnika rajdu poprzez publikację zdjęć z rajdu na stronie www i portalu społecznościowym Klubu.
Uczestnicy rajdu, którzy nie posiadają opłaconej składki PTTK na 2023 rok powinni ubezpieczyć się we własnym zakresie.

Na Rajd zaprasza Zarząd Klubu Górskiego PTTK w Przemyślu.