Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze 3-5.12.2021

Oddział PTTK im dr M. Orłowicza w Przemyślu
Klub PTTK „Pod Ciuchcią” zaprasza
3 – 5 grudnia 2021
PRZEZ MORAWY DO PRAGI CZESKIEJ NA JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Program: 03 grudnia 2021 r. (piątek ) wyjazd o godz. 2 : 00 z Przemyśla obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – parking na Placu Rybim. Przejazd w kierunku Pragi przez Morawy. W trakcie postoju przy granicy chwila czasu wolnego i możliwość wymiany walut.
Ołomuniec – spacer po mieście z przewodnikiem po dawnej stolicy Moraw i siedzibie biskupów ze wspaniałym układem starych rynków, świątyń, fontann, kamieniczek i kolumny morowej, Brno – drugie największe miasto Czech, spacer po najciekawszych atrakcjach tzw. „pastelowego miasta” – Zamek Špilberk , Katedra św. Piotra i Pawła, Ratusz, spacer po Rynku, Fontanna Parnas i in. obiad, przejazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu, ewentualnie wieczorny spacer po Pradze.
04 grudnia 2021 r. (sobota) – śniadanie w formie bufetu, Praga -zwiedzanie z przewodnikiem /klasztor strahowski, Pogorzelec, Loreta, plac Hradczański, Zamek Praski (bez wstępu do obiektów), ogród Wallensteina, plac Małostrański, most Karola, Rynek Starego Miasta,  Uniwersytet Karola, plac Wacława/, godz. 15;00 obiad, po obiedzie czas wolny i korzystanie z atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku Starego Miasta, wieczorny powrót do hotelu.
05 grudnia 2021 r. (niedziela) – śniadanie, po śniadaniu wyjazd do Polski, w drodze powrotnej Kaplica Czaszek w Czermnej oraz krótki spacer po Kłodzku. Obiad. Powrót do Przemyśla w godzinach nocnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie .

Koszt wycieczki dla członków Klubu i PTTK – 770 zł/os.
Koszt dla pozostałych uczestników – 850 zł/os.

cena obejmuje: transport autobus 32 os., parkingi, ubezpieczenie s.u. 5000 zł , 2 noclegi w hotelu**/***, 2 śniadania w formie bufetu, 2 obiady pełne i 1 obiad jednodaniowy, usługa pilota i przewodnika, składka na TFG i TFP,
Dodatkowo płatne bilety wstępu: Kaplica Czaszek N – 10zł /U -8 zł
W przypadku braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki . W czasie wycieczki uczestnicy dostosowują się do zaleceń i środków ostrożności w związku z COVID. Wyjazd do Czech możliwy dla osób posiadających certyfikat o szczepieniu przeciwko COVID i po obowiązkowym wypełnieniu i posiadaniu wydrukowanego formularza lokalizacyjnego -dane na stronie https://plf.uzis.cz/.
Zapisy z wpłatą – 200 zł do 10 listopada 2021 r. w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Przy zapisie należy podać pesel potrzebny do ubezpieczenia i tel. (do ew. kontaktu).
Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”