rajd pieszy w PK Doliny Sanu w Bieszczadach 24.07.2021

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY W PARKU KRAJOBRAZOWYM DOLINY SANU W BIESZCZADACH
24.07.2021r.

Jedna z najpiękniejszych tras bieszczadzkich, wiedzie starymi, zarastającymi drogami polnymi wzdłuż bezludnej doliny Sanu. Na miejscu dawnych wsi ślady życia: ruiny dworów, cerkwi, krzyże przydrożne, cmentarze. Rozległe panoramy i pełne uroku widoki na Otryt i masyw Połoniny Wetlińskiej.

Zbiórka uczestników w dniu 24.07.2021r.(sobota) w zatoczce dla autokarów przy Rybim Placu w Przemyślu obok MNZP o godz. 6.00 .Wyjazd uczestników do Zatwarnicy.
Program rajdu:
W Zatwarnicy wejście na ścieżki przyrodniczo – historyczne prowadzące lewym brzegiem Sanu przez nieistniejące już wsie i wzgórza do Terki.
Trasa:
Zatwarnica – Hulskie – Ryli (622 m.n.p.m.) – Krywe – Tworylczyk – Tworylne – Studenne – Korb (626 m.n.p.m.) – Berdycia (632 m.n.p.m.) – Terka.
Długość trasy ok. 20 km, czas przejścia ok. 8 godzin. Suma podejść 350 m. GOT 20.

 

Zapisy (telefonicznie 16 678 53 74) i wpłata wpisowego (przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 11.07.2021r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego.
– od dnia 12.07.2021r. do dnia 22.07.2021r. – także dla Sympatyków Klubu.

Wpisowe obejmuje transport busem, ubezpieczenie NNW (s.u. 5.000 zł.), składki na TFG i TFP oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 55 zł. dla członków PTTK,
– 70 zł. dla pozostałych osób.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu, odwołania lub przesunięcia terminu rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Zapraszamy!

fot. Miejsce po nieistniejącej wsi Studenne. Fot. Andrzej Ukleja