Bieszczady – Dolina Górnego Sanu 11.07.2021 (niedziela)

Oddział PTTK im dr M. Orłowicza w Przemyślu
pod patronatem
Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”
zaprasza na wędrówkę
11 lipca 2021 (niedziela)
Bieszczady-Dolina Górnego Sanu

Program:
wyjazd o godz. 7 : 00 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – parking Plac Rybi. Przejazd do Tarnawy – wyjście na trasę prowadzącą do Doliny Górnego Sanu ścieżką przyrodniczo – historyczną w kierunku Dźwiniacza Górnego – nieistniejącej wsi nad Sanem, w której zobaczymy dawny cmentarz, miejsce po cerkwi i będziemy podziwiać widoczne połoniny, faunę i florę Bieszczadzkiego PN. W Dźwiniaczu chwila czasu na odpoczynek przy wiacie i posiłek we własnym zakresie. W drodze powrotnej obejrzenie Pokazowej Zagrody Żubrów i ekspozycji związanej z wypałem drewna oraz postój na ognisko z pieczeniem kiełbasek (we własnym zakresie).
Długość w/w trasy wynosi ok. 8 km i prowadzi po płaskim lub pagórkowatym terenie. W przypadku braku możliwości przejazdu przez remontowany most w drodze do Tarnawy, długość trasy może ulec przedłużeniu do 12 km. Z uwagi na różne warunki pogodowe, należy posiadać odpowiednie do wędrówki obuwie i ubiór turystyczny. Ponadto należy też dostosować się do przepisów związanych z poruszeniem się w strefie przygranicznej.

Koszt wyjazdu dla członków Klubu i PTTK – 60 zł/os.
Dla pozostałych uczestników – 75 zł
+ bilet wstępu do BPN – 8 zł/nor. lub 4 zł/ulg
Cena obejmuje : transport , ubezpieczenie NNW (s.u. 5000 zł) , usługa przewodnika , składka na TFG i TFP.

W trakcie imprezy obowiązuje dostosowanie się do obowiązujących zasad związanych z COVID-19.
Zapisy z wpłatą wpisowego do 08 lipca 2021 r. w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3. Przy zapisie wymagane podanie danych do ubezpieczenia, nr tel. (do ew. kontaktu). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta Sawicka (tel. 609045446).
Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”

EnglishGermanPolishUkrainian