Opole i okolice 27-29.08.2021

PTTK Oddział. im. Dr. M Orłowicza w Przemyślu
zaprasza
27-29 sierpnia 2021r.

Opole – Moszna – Otmuchów – Srebrna Góra – Walim – Ząbkowice Śl. – Henryków – Kamieniec Ząbkowicki

Wyjazd; 27 sierpnia 2021 r. (piątek) o godz.3-40 obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – parking na Placu Rybim
27.08.21 – Opole – Amfiteatr 1000-lecia, Wieża Piastowska, Staw zamkowy, Domek Lodowy PTTK, Opolska Wenecja, Katedra, Rynek – Ratusz , Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki, Kościół Franciszkanów – Mauzoleum Piastów Opolskich, Pomnik o Polskość Śląska Opolskiego, Pierwsza prywatna Aleja Gwiazd polskiej Piosenki, Wzgórze Uniwersyteckie, Kościół podominikański „Na Górce”. Moszna – najpiękniejszy na ziemi opolskiej zamek o bajkowej architekturze z 99 wieżami otoczony wspaniałym parkiem. W czasie zwiedzania chwila czasu wolnego. Otmuchów – krótki spacer po mieście i terenie zamkowym z wejściem na punkt widokowy na wieży zamku. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.
28.08.2021 r. – godz. 7;30 śniadanie, Srebrna Góra – perła Gór Sowich, największa górska pruska twierdza w Europie, Walim – podziemia i sztolnie w kompleksie Riese w Górach Sowich, Ząbkowice Śląskie – Krzywa Wieża, ruiny zamku , Rynek, Baszta Gołębia. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja.
29.08.2021 r. – godz. 7;00 śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd, Henryków – pocysterski barokowy zespół klasztorny, miejsce powstania Księgi Henrykowskiej, Kamieniec Ząbkowicki – pałac letni Marianny Orańskiej, królewny niderlandzkiej, park przypałacowy. W drodze powrotnej w miarę możliwości czasowych Góra Świętej Anny. Kolejność może ulec zmianie. Powrót do Przemyśla w godzinach nocnych.

Koszt dla członków Klubu i PTTK – 530 zł/os
Koszt dla pozostałych osób – 590 zł/os
+ bilety wstępu – 135 zł – normalne, 93 zł – ulgowe

W cenie ; transport busem – 30 os. z opłatami, ubezpieczenie NNW ( s.u. 5000 zł), 2 noclegi w hotelu (pokoje -2,3,4-os) , 2 śniadania (bufet), 2 obiadokolacje, przewodnicy, pilotaż, składki TFG i TFP ,+ bilety wstępu (Henryków, Kamieniec Ząbkowicki, Srebrna Góra, Walim, Moszna-park i zamek, Kamieniec Ząbkowicki, Otmuchów).

W przypadku możliwości wejścia do Amfiteatru w Opolu – bilety płatne dodatkowo przez uczestników osobiście; 20zł/os-n lub 18 zł/os-ulg.

W trakcie wyjazdu uczestnicy dostosowują się do zaleceń i środków ostrożności w związku z COVID. Zapisy z wpłatą (I rata 300 zł – do 05.08.2021, reszta do 20.08.2021) w Oddziale PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3.

Ilość miejsc ograniczona.

Dodatkowe informacje E. Sawicka. (tel. 609045446).