zapraszamy do udziału w wyprawach z cyklu „Tajemnice drewnianych miasteczek – wyprawy w poszukiwaniu podcienia: lato 2021

Zapraszamy na wyprawy w ramach projektu pn.
„Tajemnice drewnianych miasteczek –wyprawy w poszukiwaniu podcienia.”
Drewniane miasteczko – Kalwaria Pacławska i okolice

Terminy: 7.07.2021 (środa) 

                  14.07.2021 (środa)

Program wyprawy:
Zbiórka o godz. 8:20 parking Plac Rybi ( obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej). Wyjazd o godz. 8:30 z Przemyśla. Przejazd z przewodnikiem na Kalwarię Pacławską.
Spacer po dawnym miasteczku z charakterystycznymi, drewnianymi domami przysłupowymi. Sanktuarium Męki Pańskiej i MB Kalwaryjskiej z cudownym obrazem. Punkt widokowy na granicę polsko-ukraińską. Przejście do drewnianej kaplicy na wzgórzu Magdalenka. Spacer do pobliskiego Pacławia z pozostałościami drewnianej zabudowy, miejsce plenerów filmowych do „Zimnej Wojny”. Czas wolny na Kalwarii.
Przejazd powrotny i zwiedzanie drewnianej cerkwi Opieki Matki Bożej w Kłokowicach. Powrót do Przemyśla w godzinach popołudniowych.

Program ramowy, może ulec zmianie.

Na wyjazd obowiązują zgłoszenia w PTTK Przemyśl tel. 16 678 53 74,

e-mail pttkprzemysl@op.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Udział jest bezpłatny.

Uczestnicy obowiązkowo ubezpieczają się od NNW we własnym zakresie . Dodatkowo płatne są ew. wstępy do obiektów.

 

Uczestnictwo jest zgodą na wykorzystanie przez PTTK Oddział w Przemyślu swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć z wyprawy na stronie WWW i portalu społecznościowym Oddziału PTTK na potrzeby rozliczenia projektu. Obowiązuje stosowanie maseczek w czasie przejazdu oraz zachowywanie przepisowego dystansu społecznego.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie lub odwołania z powodu niewystarczającej liczby uczestników, czy też innych nieprzewidzianych przyczyn.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego

EnglishGermanPolishUkrainian