Rajd Klubu Górskiego „Karpaty” – „Dwie Wieże” w Beskidzie Niskim – 7 kwietnia (niedziela)

Oddział PTTK im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu

z inicjatywy i pod patronatem Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”

zaprasza na Rajd w Beskidzie Niskim
„Dwie Wieże” – Góra Desznicka i Góra Grzywacka

7 kwietnia 2024 r. (niedziela)

Program wycieczki:
Zbiórka uczestników w dniu 7 kwietnia 2024 r. o godz. 6.00 na parkingu dla busów obok MNZP – Plac Rybi w Przemyślu. Przejazd wynajętym busem do m. Kąty.

Przejście piesze trasą: Kąty – Góra Grzywacka (521 m n.p.m.) – Skała (472 m n.p.m.) – Góra Desznicka (500 m n.p.m.) – Walik (468 m n.p.m.) – Koci Zamek ( 457 m n.p.m.) – Brzezowa (Kaplica Św. Wojciecha) – Pagórek (519 m n.p.m.) – Bucznik (518 m n.p.m.) – Mytarz – Trzy Krzyże (387 m n.p.m.) – Nowy Żmigród.
Powrót do Przemyśla w godzinach wieczornych.

(Uwaga: Lokale wyborcze czynne do godz. 21.00. Zdążymy!)

Trasę opracował i Rajd poprowadzi kol. Andrzej Bańcarz.

Długość trasy: ok. 21,00 km
Czas przejścia: ok. 7 godz.
Suma podejść: ok. 770 m
Suma zejść: ok. 770 m

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie do dnia 4 kwietnia 2024 r.

Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, ubezpieczenie oraz koszty administracyjne i wynosi:

–   80 zł dla członków PTTK
– 100 zł dla pozostałych osób

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór (obowiązkowo długie spodnie) i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu 5 kwietnia 2024 r.

Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.

ZAPRASZAMY!
Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”
Wieża widokowa w Desznicy – fot. Grzegorz Kilar