Mikołajkowy spacer z Klubem PTTK „Pod Ciuchcią”

PTTK Oddział im. dr. M. Orłowicza w Przemyślu
zaprasza
9 grudnia 2023 (sobota)
na
VIII MIKOŁAJKOWY SPACER TURYSTYCZNY
z cyklu:
„NA HASŁO ZA MIASTO”

Wyjazd z Przemyśla autobusem MZK nr 8 – kierunek pętla autobusowa ul. Sobótki –
godz. odjazdu autobusu:
– przystanek Krasińskiego – Bema – godz. 09:55
– przystanek Krasińskiego – Plac Konstytucji – godz. 09:57
– przystanek Jagiellońska (pl. Rybi) – godz. 10:00
Trasa spaceru: z przystanku pętla autobusowa – pieszo ulicą Sobótki, ul. Złotą – zwiedzenie Starego Cmentarza, dalej ul. Piastowską do ulicy Fabrycznej, następnie ul. Pikulicką, zwiedzanie cmentarza wojennego z I Wojny Światowej, dalej ul. Pikulicką do ul. Słowackiego, przejście przez Bramę Dobromilską, Baterię XXIa „Jamki” z czasów Twierdzy Przemyśl, oraz ulicą Przemysłową do Fortu XXI „Bakończyce” Spotkanie z Opiekunami Fortu – zapoznanie się z historią i zwiedzanie fortu. Kolejnym punktem programu będzie ognisko turystyczne z pieczeniem kiełbasek przyniesionych we własnym zakresie. Można też zabrać ze sobą termos z gorącą herbatką. Po ognisku przejście indywidualnie do przystanku MZK:
    • wariant 1. przystanek przy ul. Słowackiego PGK lub przystanek Słowackiego Szpital odjazd autobusami nr 3, 8, 16 lub 28;
    • wariant 2. przystanek przy ul. Żołnierzy I Armii WP – PWSW odjazd autobusami nr 5 lub 10
Informacje dodatkowe: długość całej trasy ok. 6 km, trasa łatwa, wymagany odpowiedni strój turystyczny i  obuwie!
Ubezpieczenie, bilety autobusowe, kiełbaska na ognisko we własnym zakresie.
Jest to Rajd Mikołajkowy, dlatego mile będą widziane czapeczki lub inne gadżety mikołajkowe (duży wybór tanich czapeczek w marketach).
Zgłoszenia telefoniczne przyjmuje do piątku 08.12.2023 do godz. 20.00 !!! organizator rajdu – Małgorzata Nowak – kom. 602-780-314
ZAPRASZAMY !
Zarząd  Klubu  PTTK  „Pod Ciuchcią”