Rajd pieszy czerwonym szlakiem z Posady Rybotyckiej do Roztoki – 11 listopada – nowy termin!

PTTK ODDZIAŁ IM. DR. MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM
KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU
ZAPRASZA
na Rajd pieszy czerwonym szlakiem z Posady Rybotyckiej do Roztoki
w dniu 11 listopada 2023 roku

Zgodnie z kalendarzem Rajdów klubowych zapraszamy na Rajd pieszy z Posady Rybotyckiej do Roztoki. Jest to drugi odcinek wędrówki szlakiem czerwonym, prowadzącym z Przemyśla do Sanoka. Podczas wędrówki będziemy korzystać z „Przewodnika – szlaki turystyczne Ziemi Przemyskiej” napisanego przez Darka Hopa – założyciela Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Długość szlaku czerwonego z Przemyśla do Sanoka to 76 km. W kwietniu br. przeszliśmy 23 km, teraz przejdziemy 24 km. Wiosną 2024 r. pozostanie nam do przejścia 29 km.

Program Rajdu:
Spotkanie uczestników Rajdu o godz. 6:25 (sobota – 11 listopada) na parkingu dla busów przy Rybim Placu, skąd wynajętym busem o godz. 6:30 – przejedziemy do Posady Rybotyckiej.
W Posadzie Rybotyckiej wejdziemy na czerwony szlak turystyczny i przez Łodzinkę, Chomińskie (466 m n.p.m.), Birczę i Leszczawę Górną dojdziemy do Roztoki, gdzie będzie oczekiwał na nas bus.
Podczas naszej wędrówki bus będzie do naszej dyspozycji, więc można będzie w razie niepogody lub innych niesprzyjających okoliczności skorzystać z jego usług w Birczy i Leszczawie Górnej.

Przewodnikiem na trasie będzie kol. Andrzej Klimko.

Długość trasy 24 km. Czas przejścia ok. 7 godz.
Zapisy (telefonicznie 16 678 53 74) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) 
w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
–  do dnia 31 października 2023 r. 
Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, ubezpieczenie oraz koszty administracyjne i wynosi:
–  60 zł dla członków PTTK,
–  70 zł dla pozostałych osób.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór (obowiązkowo długie spodnie) i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd. Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.
Na Rajd zaprasza Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu.