5 listopada – „Rzeszów – warty poznania” – wyjazd PKP i zwiedzanie z Klubem PTTK „Pod Ciuchcią”

PTTK Oddział im. dr. M. Orłowicza w Przemyślu
Klub PTTK „Pod Ciuchcią”

zaprasza na wyjazd PKP i zwiedzanie

5 listopada 2023 r.
„Rzeszów – warty poznania”

Wyjazd: 5 listopada 2023 r. (niedziela) o godz. 7:16 pociągiem PKP z Dworca Głównego w Przemyślu lub 7:40 IC (zakup biletów przejazdu we własnym zakresie) lub własnymi środkami transportu w koleżeńskich grupach.
Spotkanie przy wejściu na Dworzec Główny PKP w Rzeszowie o godz. 9:30.

W programie: Spacer z przewodnikiem do 3 godz. po ciekawych zakątkach miasta: Spacer w kierunku Zamku Lubomirskich. Przejście Aleją pod Kasztanami wzdłuż oryginalnych kamienic, następnie pomnik założyciela Rzeszowa Jana Pakosławica. Zwiedzamy z zewnątrz Letni Pałac Lubomirskich. Przejście ulicą Zamkową do jednego z najstarszych drzew Rzeszowa (platan klonolistny). Spacer deptakiem ulicy 3 Maja: Kompleks Popijarski, pomnik Tadeusza Nalepy. Następnie Plac Farny, na którym mieści się kościół farny pw. św. Stanisława i Wojciecha (najstarszy budynek miasta) oraz 30 metrowa dzwonnica. Dalej: pomnik płk. Lisa Kuli oraz Plan Wiedemanna (plan Rzeszowa z XVIII wieku). Przejście do Klasztoru oo. Bernardynów. Historia znajdującego się obok słynnego pomnika czynu rewolucyjnego. Przejście unikalną w skali Polski okrągłą kładką znajdującą się nad skrzyżowaniem ulic. Dalszy spacer przez ulicę Sobieskiego – Synagogi Staromiejska i Nowomiejska. Dalej Wzgórze Cichociemnych, a następnie na Rynek, gdzie dowiemy się o historii ratusza, kamienicach, pomniku T. Kościuszki i studni na rynku. Kolejność może ulec zmianie.

Przewodnik po mieście – 20 zł/os przy założeniu 17 uczestników lub proporcjonalnie mniej przy większej ilości uczestników. Po zwiedzaniu z przewodnikiem, indywidualne wejścia do muzeów, podziemnej trasy, na wystawy lub koncerty.

Powrót z Rzeszowa do Przemyśla pociągiem PKP (zakup biletów we własnym zakresie) do wyboru godz. 13:45, 14:50, 16:48.

Uczestnicy wycieczki nie będący członkami PTTK – ubezpieczenie we własnym zakresie.

Zgłoszenia na e-mail: elzbietasawi@wp.pl lub wiadomość na nr tel. 609045446 lub na e-mail: surmanka72@gmail.com do 3 listopada 2023 r. do godz. 12.

Wycieczka będzie potwierdzona przy minimum 17 uczestnikach.

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”

fot.: pixabay.com