ATRAKCJE OKOLIC KRAKOWA I KRAKÓW 19.08.2023

Oddział PTTK im dr M. Orłowicza w Przemyślu
        Klub PTTK „Pod Ciuchcią
   zaprasza na wycieczkę    19 sierpnia  2023 (sobota)
„ATRAKCJE  OKOLIC  KRAKOWA, Kraków”
Program;
Wyjazd   o   godz.  6;30  z  Przemyśla parking pl. Rybi obok MNZP.
DOBCZYCE – zwiedzanie  z przewodnikiem skansenu i  ruin zamku królewskiego położonego na skalistym wzgórzu nad Rabą i  Zalewem Dobczyckim z XV w., będącego punktem widokowym na okolice,                TYNIEC   – położone malowniczo na  wapiennym wzniesieniu nad brzegiem Wisły dawne warowne Opactwo Benedyktynów ,zwiedzanie  z przewodnikiem Opactwa i Muzeum, OJCÓW – Ojcowski Park Narodowy- spacer po Ojcowie i piękną Doliną Prądnika (ok. 3 km), w której znajdują się ciekawe formacje skalne; Brama Krakowska , Palcówka, źródełko miłości,   jaskinie  oraz kapliczka na wodzie i ruiny zamku wchodzącego  w zasięg Jury Krakowsko- Częstochowskiej. KRAKÓW – przejazd do Krakowa, chwila czasu wolnego na kawę lub indywidualny spacer po Starówce , w drodze powrotnej punk widokowy  z Kopca Kraka na miasto i okolice. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Powrót w godzinach wieczornych.
Koszt  wyjazdu  dla członków Klubu i  PTTK –  165  zł
Koszt dla osób pozostałych –                                  190 zł
bilety wstępu ; Dobczyce(zamek i skansen); N – 15 zł,  U -12 zł,  Tyniec (Opactwo i Muzeum) – N – 20 zł, U -15 zł.  Razem: N 35 zł, U 27 zł
Dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią w związku z dopłatą 8 zł/os. opłata za bilety wynosi: N –  27 zł, U – 19 zł
cena obejmuje:  transport, parkingi,  ubezpieczenie NNW s.u. 10000 zł ,  składka na TFG i TFP, przewodnicy miejscowi w Dobczycach i Tyńcu, usługa pilota – przewodnika grupy – bezpłatna .
W przypadku  braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa  dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki .
Zapisy  z   wpłatą do  16 sierpnia  2023 r. w  Oddziale PTTK w   Przemyślu   ul. Waygarta 3. Po 16 sierpnia 2023 r. rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.
Przy zapisie  należy podać dane potrzebne do ubezpieczenia  i tel. (do ew. kontaktu).