„Szlakami architektury drewnianej” 29.07.2023 (sobota) – potwierdzona są jeszcze wolne miejsca!

Oddział PTTK im. dr. M. Orłowicza w Przemyślu
zaprasza na wycieczkę
29  lipca  2023  (sobota)
„SZLAKAMI  ARCHITEKTURY  DREWNIANEJ”
Program;
Wyjazd  29 LIPCA  2023  (sobota)  o  godz.  6:30  z Przemyśla spod parkingu przy Muzeum Narodowym w Przemyślu (Rybi Plac) .
HACZÓW – zwiedzanie   XV w.  drewnianego kościoła, jednego z cenniejszych zabytków Podkarpacia i znajdującego się  na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
KREMPNA – zwiedzanie , dawna cerkiewka pw. Św. Kosmy i Damiana  z zachowanym cennym wystrojem wnętrza.
ŚWIĄTKOWA  WIELKA –  zwiedzanie jednej z ładniejszych  Łemkowskich  cerkwi w Polsce oraz spacer po terenie Magurskiego Parku Narodowego ścieżką dydaktyczną prowadzącą po terenach nieistniejącej wsi Świerzowa Ruska (ok. 1 godz.)  Po spacerze chwila przerwy na odpoczynek   przy smażalni pstrągów.
PUSTELNIA ŚW. JANA  Z DUKLI –  miejsce, w którym  przez  wiele spędził pustelnicze życie święty. Obecnie można tu zwiedzić odtworzoną pustelnię  oraz kościół –sanktuarium.  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Powrót w godzinach wieczornych.
Koszt  wyjazdu  dla członków Klubu i  PTTK  –  100  zł
Koszt dla osób pozostałych                                    –  120  zł
bilety wstępu ; dobrowolny datek w obiektach sakralnych
cena obejmuje:  transport, parkingi,  ubezpieczenie NNW (s.u. 10000 zł) , składka PTTK, składka na TFG i TFP, usługa pilota – przewodnika grupy – bezpłatna .
W przypadku  braku odpowiedniej grupy min. 19 os. – możliwa  dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki.
Zapisy  z  wpłatą do  26 lipca  2023 r. w  Biurze Oddziału PTTK im. dr. M. Orłowicza w Przemyślu, ul. Waygarta 3, tel. 16 678 53 74
Po 26.07.2023 r. rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.
Przy zapisie należy podać dane potrzebne do ubezpieczenia i tel. (do ew. kontaktu).
fot.: M. Bosek – podkarpackie.travel