DWUDNIOWY RAJD PIESZY PO ROZTOCZU WSCHODNIM 10-11.06.2023 r.

ODDZIAŁ PTTK W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY”
ZAPRASZA NA DWUDNIOWY RAJD PIESZY PO ROZTOCZU WSCHODNIM
w dniach 10 i 11 CZERWCA 2023 r.

Oddział PTTK im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu pod patronatem Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na dwudniowy rajd pieszy prowadzący w całości przez Południoworoztoczański Park Krajobrazowy.
Pierwszorzędna, malownicza trasa przecinająca dwukrotnie Roztocze Południowe. Będzie można podziwiać malownicze krajobrazy i dziką roztoczańską przyrodę, która wprawi w zachwyt nawet najbardziej wymagającego turystę. Po drodze zobaczymy miejsca ciekawe i tajemnicze, rezerwaty przyrody, skamieniałe drzewa, krzyże przydrożne w miejscach nieistniejących już wsi, cerkwie i stare cmentarze, bunkry Linii Mołotowa, przejdziemy przez siodło pomiędzy najwyższymi wzniesieniami Roztocza – Długim i Krągłym Gorajem (ok. 390 m n.p.m.).

Program rajdu:
Dzień I – 10.06.2023r. (sobota)
Wyjazd uczestników 10.06.2023 r. (sobota) o godzinie 6.00 z parkingu przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd zamówionym busem do Hrebennego. Zwiedzanie cerkwi św. Mikołaja z 1697 r. Przejście piesze: Siedliska – wędrówka ścieżką kulturowo-przyrodniczą „Szlakiem Skamieniałych Drzew”, zwiedzanie Muzeum Skamieniałych Drzew (dobrowolnie, bilety w cenie 11 zł. – płatne przez uczestników rajdu), po tym wejście na czerwony Szlak Wolnościowy i wędrówka nim do Brzezin. Następnie wędrówka fragmentem żółtego Szlaku Południowego z Brzezin do Narola (Lipsko). W Narolu czas wolny ok. 1 godziny na odpoczynek, ewentualnie posiłek w miejscowych barach.
Długość trasy ok. 28 km, czas przejścia ok. 9 godzin.
Przejazd na nocleg do SSM Huta Różaniecka https://narol.pl/schroniskohutarozaniecka.html
Wyżywienie we własnym zakresie. W SSM do dyspozycji jest kuchnia, miejsce na ognisko.
Dzień II – 11.06.2023 r. (niedziela)
Przejazd busem z SSM Huta Różaniecka do Woli Wielkiej. Wędrówka fragmentem niebieskiego Szlaku Centralnego z Woli Wielkiej do Horyńca Zdroju. W Horyńcu krótka przerwa na odpoczynek ewentualnie posiłek w miejscowych barach.
Długość trasy ok. 26 km., czas przejścia ok. 7 godzin.
Powrót zamówionym busem do Przemyśla w późnych godzinach wieczornych.

Rajd opracował i poprowadzi kol. Andrzej Ukleja.

Zapisy w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3 (osobiście lub telefonicznie) i wpłata wpisowego (w kasie lub przelewem na konto podane na stronie PTTK O/Przemyśl) w terminie:
– do dnia 25.05.2023r. wyłącznie członkowie Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”,
– od dnia 26.05.2023r. do dnia 31.05.2023r. także pozostałe osoby.

Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, noclegów, ubezpieczenia oraz administracyjne i wynosi:

115 zł – członkowie Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” (50 zł. dofinansowanie do kosztów transportu ze składek członkowskich klubowiczów),
165 zł – członkowie PTTK nie będący członkami Klubu Górskiego,
180 zł – osoby nie będące członkami PTTK

Bus będzie nam towarzyszył podczas całego dwudniowego rajdu, będzie więc możliwość pozostawienia w nim zbędnego bagażu. Podczas rajdu w pierwszym dniu wędrówki bus będzie oczekiwał na nas na trasie w miejscowości Huta Lubycka lub Brzeziny, a w drugim dniu w miejscowości Polanka Horyniecka lub Podemszczyna. Osoby, które poczują się zmęczone lub zapragną wcześniej zakończyć dany etap wędrówki, będą mogły to uczynić w wyżej wymienionych miejscowościach.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór, obuwie turystyczne oraz dowód osobisty (strefa nadgraniczna!). Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” wizerunku uczestnika rajdu poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania albo przesunięcia terminu rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników rajdu.

Zapraszamy! Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”