V RAJD PIESZY „SZLAKAMI HARNASIA – DARKA HOPA”

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
KLUB GÓRSKI PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU
ZAPRASZAJĄ NA
V RAJD PIESZY “SZLAKAMI HARNASIA – DARKA HOPA” KOPYSTAŃKA, 28 I 2023.

Sześć lat temu, 28 stycznia 2017 roku, odszedł na niebiańskie szlaki nasz Kolega i Przyjaciel DAREK “HARNAŚ” HOP – długoletni prezes Zarządu Oddziału PTTK im. dra M. Orłowicza w Przemyślu, założyciel i wieloletni Prezes Klubu Górskiego “Karpaty”, zasłużony przewodnik i propagator turystyki. Jego pamięć uczciliśmy umieszczeniem okolicznościowej tabliczki na szczycie Jego ukochanej Kopystańki. Narodziła się też tradycja corocznych rajdów SZLAKAMI HARNASIA, które zyskały dużą popularność. Przed nami kolejny, V Rajd Pieszy “Szlakami Harnasia” Darka Hopa. Odbędzie się on w sobotę, 28 stycznia 2023r. i będzie prowadził nową drogą z Rybotycz przez grodzisko Grabnik na Kopystańkę. Darek corocznie organizował zimowe rajdy, prowadząc nas na tę kultową górę różnymi drogami. Tam, na szczycie pod papieskim krzyżem odmówimy modlitwę w intencji Jego oraz naszych zmarłych koleżanek i kolegów z klubu, wyślemy Im Światełko do Nieba, zaśpiewamy ustanowiony przez Darka klubowy „hymn”, a także udokumentujemy nasze kolejne wejście na szczyt Kopystańki dotąd jej niezdobytą, południową ścianą, wykonując pamiątkowe zdjęcia przed triangulem z tabliczką pamiątkową ku czci Harnasia. Po zakończeniu uroczystości rozpalimy ognisko w zagajniku, pod starą lipą u podnóża Kopystańki, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie zawsze czynił to Darek. Będzie czas na wspominki, refleksje i turystyczny popas.

Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 28.01.2023 r. (sobota) o godz. 8.00 na parkingu przy Placu Rybim obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Stąd wyjazd do Rybotycz zamówionym autobusem. Po oficjalnym powitaniu w Rybotyczach, pod przewodnictwem przodownika turystyki górskiej, kolegi Zbigniewa Bilo, wyruszymy na 5 – kilometrową, nieznakowaną trasę przez grodzisko Grabnik z XI-XIII w. (461 m n.p.m.) do miejsca uroczystości na Kopystańce (541 m n.p.m.). Czas przejścia ok. 2,5 godz. Po jej zakończeniu zaplanowane jest ognisko. W drogę powrotną wyruszymy malowniczym szlakiem przez Połoninki Rybotyckie, rozległe łąki Granicznego do miejscowości Koniusza, by o godzinie 15.00 odjechać do Przemyśla zamówionym uprzednio autobusem. Droga powrotna wynosi ok. 5 km czas przejścia ok. 2 godz.
Prosimy o zabranie ze sobą wiktuałów na popas przy ognisku, a także gadżetów klubowych – szalików, plakietek, odznak itp. Kto ma, niech nie zapomni wziąć przypinek – pamiątek z poprzednich rajdów Szlakami Harnasia. Kto może, niech zabierze kilka suchych szczap do rozpalenia ogniska.
Po zakończeniu rajdu serdecznie zapraszamy osoby chętne do Baru „Pryzmat” w Przemyślu przy ul. Katedralnej 12, gdzie w miłej atmosferze, przy zupie gulaszowej i szarlotce, będziemy kontynuować wspomnienia z naszych klubowych rajdów i wędrówek.

Zapisy (telefoniczne) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto 80 1240 2568 1111 0000 3629 4259) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu w terminie do dnia 25 stycznia 2023 r.
Wpisowe obejmuje koszt transportu wynajętym autobusem z Przemyśla do Rybotycz i z powrotem z Koniuszy do Przemyśla, który wynosi – 35 zł.

Dodatkowo płatne dla chętnych(deklaracje uczestnictwa prosimy składać przy zapisach w biurze) – posiłek w Barze „Pryzmat” w Przemyślu – 25 zł.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub jego odwołania z ważnych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd. Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszam Koleżanki i Kolegów.
Do zobaczenia !
W imieniu Zarządu Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” Prezes Klubu – Zofia Popowicz