Ciekawostki bieszczadzkie 24.07.2022

Oddział PTTK im dr M. Orłowicza w Przemyślu
Klub PTTK „Pod Ciuchcią”
zaprasza na wycieczkę
24 lipca 2022

CIEKAWOSTKI BIESZCZADZKIE

„SINE WIRY” – POLAŃCZYK – SOLINA – BEZMIECHOWA

 

Program; Wyjazd 24 lipca 2022 (niedziela) o godz. 6-45 z Przemyśla spod parkingu przy Muzeum Narodowym w Przemyślu (Rybi Plac) . Zwiedzanie; przejazd do parkingu za miejscowością Polanki i spacer do Rezerwatu Przyrody „Sine Wiry” – malowniczego przełomu Wetliny . Trasa ok. 5-6 km. Po powrocie przejazd częścią Małej Obwodnicy Bieszczadzkiej przez Terkę, Bukowiec, Wołkowyję do Polańczyka. W Polańczyku – Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, spacer na cypel nad Zalewem Solińskim. Przejazd do Soliny – czas wolny – ok. 2-3 godz. na skorzystanie z wybranych atrakcji ( przejażdżka kolejką gondolową, rejs statkiem ,wieża widokowa, plażowanie). W drodze powrotnej Bezmiechowa Górna – szybowisko położone na odkrytym stoku Gór Słonnych, jeden z piękniejszych punktów widokowych na Bieszczady. Powrót do Przemyśla w godz. wieczornych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Koszt wyjazdu dla członków Klubu i PTTK – 60 zł/os
Koszt dla osób pozostałych – 80 zł/os
cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie NNW s.u. 5000 zł , składka PTTK, składka na TFG i TFP.
Bilety wstępu we własnym zakresie w zależności od wybranej formy atrakcji . W przypadku braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki . Bezpłatna usługa pilota-przewodnika.

Zapisy do 21 lipca 2022 r. w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3. Po 21.07.2022 r. rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Przy zapisie należy podać pesel do ubezpieczenia i tel. (do ew. kontaktu). Dodatkowe inf. Elżbieta Sawicka (email; elzbietasawi@wp.pl).

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”