Rajd pieszy „pożegnanie wakacji” 28.08.2022

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY”
W PRZEMYŚLU ZAPRASZA na RAJD PIESZY „Pożegnanie wakacji”
po ROZT0CZAŃSKIM PARKU NARODOWYM w dniu 28 sierpnia 2022 roku.

Rajd rozpocznie się i zakończy w Zwierzyńcu, urokliwym mieście założonym przez Ordynację Zamojską w XVI w. Zwierzyniec położony jest nad rzeką Wieprz i otoczony ze wszystkich stron lasem. Będziemy wędrować przez lasy, wierzchowiny i wąwozy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Jak przystało na Klub Górski zdobędziemy też Górę Dąbrowa (344 m). Po przejściu ok. 20 km planujemy odpoczynek w Zwierzyńcu nad stawami „Echo”.

Program Rajdu :
Zbiórka uczestników w dniu 28 sierpnia 2022 r. o godz. 6.00 (niedziela) na parkingu dla busów przy Rybim Placu. Przejazd do Zwierzyńca. Przejście szlakami turystycznymi niebieskim ze Zwierzyńca i czarnym do Zwierzyńca. W mieście podczas spaceru zobaczymy kościół Św. Jana Nepomucena „Na wyspie”, browar Zamojskich, siedzibę Dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego w Pałacu Plenipotenta i Stawy Echo. Długość trasy – ok. 20 km, czas przejścia ok. 5 godz. + 2 godz. na wakacyjny odpoczynek w Zwierzyńcu. Trasa Łatwa.
Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 20 SIERPNIA2022 r. dla członków Klubu Górskiego
– od dnia 22 do 25 SIERPNIA 2022r. również dla pozostałych osób.
Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, ubezpieczenie NNW s.u. 5000 zł, składka TFG i TFP, oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 60 zł dla członków PTTK,
– 75 zł dla pozostałych osób.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.
ZAPRASZAMY!