Rajd w okolicach Birczy w dniu 11.11.2021

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA NIEPODLEGŁOŚCIOWY RAJD PIESZY W OKOLICACH BIRCZY – 11.11.2021 r.

Oddział PTTK w Przemyślu pod patronatem Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu, zapraszają swoich Członków oraz Sympatyków na rajd pieszy w okolicach Birczy, Huty Brzuskiej i Chomińskiego. Tereny gminy Bircza należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych pod względem krajobrazowym, turystycznym i przyrodniczym regionów kraju. Będziemy zwiedzać i zachwycać się urokami przyrody i wędrować śladami ciekawej historii nawiązując do obchodzonego w tym dniu Narodowego Święta Niepodległości. Na cmentarzu w Birczy zapalimy znicze na mogiłach zbiorowych żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walkach z UPA o Birczę, a na wzgórzu Chomińskie zobaczymy obelisk i pamiątkowe tablice upamiętniające bitwę pod Birczą stoczoną przez polską 24 Dywizję Piechoty z niemiecką 2 Dywizją Górską w dniu 12 września 1939 r. Nie zapomnijmy o niepodległościowych akcentach (buttony, przypinki).

Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 11.11.2021r. godz. 8.00 (czwartek) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd zamówionym busem do parkingu przy ścieżce przyrodniczej „Krępak”.
Przejście piesze: Krępak – Huta Brzuska – Grzbiet Sufczyński – Bircza – Chomińskie. Powrót do Przemyśla w godzinach popołudniowych.
Długość trasy – ok. 15 km., czas przejścia – ok. 6 godzin.

Na Chomińskim planujemy rozpalić turystyczne ognisko, można zabrać ogniskowe wiktuały.

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie – do dnia 09.11.2021r. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 45 zł. dla członków PTTK,
– 55 zł. dla pozostałych osób.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.

Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich członków wycieczki.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Zapraszamy!