rajd pieszy w okolicach Górzanki 25.09.2021

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY W OKOLICACH GÓRZANKI, KORBANI I ŁOPIENKI
W BIESZCZADACH
25.09.2021r.

Rajd będzie prowadził malowniczą doliną nieistniejącej już wsi Tyskowa pomiędzy szczytem Korbani, a pasmem Durnej i Łopiennika. Przez Przełęcz Hyrcza zawędrujemy na szczyt Korbani, aby z wieży widokowej podziwiać rozległy widok na tę część Bieszczadów. Następnie zejdziemy do Łopienki zdobywając po drodze malownicze wzgórze Hyrcza. Na szlaku zobaczymy ślady życia dawnych mieszkańców: ledwie widoczne cerkwiska, zapomniane cmentarze, cerkwie, pozostałości fundamentów i piwnic … Będziemy mogli poczuć magię prawdziwych Bieszczadów nie skażonych jeszcze masową turystyką i komercją. Po drodze planujemy zwiedzanie ciekawych obiektów.

Zbiórka uczestników w dniu 25.09.2021r.(sobota) w zatoczce dla autokarów przy Rybim Placu w Przemyślu obok MNZP o godz. 6.30 .
Program rajdu:
Przejazd uczestników do Myczkowiec. Zwiedzenie zapory i elektrowni wodnej w Myczkowcach. Dojście do Groty Fatimskiej i cudownego źródełka oraz powrót do busa. Czas zwiedzania ok. 1,5 godziny.Przejazd do Górzanki. Zwiedzanie kościoła w Górzance, dawnej cerkwi greckokatolickiej.
Przejście piesze trasy:
Tyskowa– przeł. Hyrcza (692 m n.p.m.) – Korbania z wieżą widokową (894m n.p.m.) – Łopienka (cerkiew). Czas przejścia ok. 4,5 godz.
Powrót busem do Przemyśla w godzinach wieczornych.
Zapisy (telefonicznie 16 678 53 74) i wpłata wpisowego (przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 12.09.2021r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego.
– od dnia 13.09.2021r. do dnia 23.09.2021r. – także dla pozostałych osób.
Wpisowe obejmuje transport busem, ubezpieczenie NNW (s.u. 5.000 zł.), składki na TFG i TFP oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 50 zł. dla członków PTTK,
– 65 zł. dla osób nie będących członkami PTTK.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu, odwołania lub przesunięcia terminu rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Zapraszamy!

foto: P. Szechyński