2 dni po Roztoczu – rajd pieszy 19-20.06.2021

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA DWUDNIOWY RAJD PIESZY PO ROZTOCZU ZACHODNIM
SZCZEBRZESZYŃSKI  PARK  KRAJOBRAZOWY
19-20.06.2021r.

Trasa rajdu wiedzie w większości niebieskim Centralnym Szlakiem Turystycznym, przebiegającym przez Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy. Trasa o wybitnych walorach krajobrazowych i kulturowych. Będziemy podziwiać największe roztoczańskie kompleksy leśne, malownicze wzniesienia porozcinane licznymi wąwozami, zagubione roztoczańskie wioski i miasteczka. Szereg punktów widokowych znajdujących się na tarasie pozwoli na podziwianie niezapomnianych panoram Roztocza Zachodniego, szczególnie doliny Wieprza.
Wąwóz lessowy w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym. Fot. Andrzej Ukleja
Zbiórka uczestników w dniu 19.06.2021r.(sobota) w zatoczce dla autokarów przy Rybim Placu w Przemyślu obok MNZP o godz. 6.00 .Wyjazd uczestników do Zwierzyńca.
Program
Dzień pierwszy 19.06.2021r. (sobota).

Przejście czarnym szlakiem łącznikowym: Zwierzyniec – Góra Dąbrowa: najwyższy punkt Roztocza Zachodniego (344 m.n.pm.) – Lipowiec. Wejście na niebieski Szlak Centralny Lipowiec – Kawęczynek – Słona Góra (333 m.n.p.m.). Stąd przejście ścieżką Przyrodniczo-Historyczną „Szczebrzeszyn – Kawęczynek” do Szczebrzeszyna. Długość trasy – ok. 30 km.
Najkrótszą noc w roku – Noc Świętojańską, spędzimy w Schronisku PTSM w Szczebrzeszynie: https://meteor-turystyka.pl/ssm-szczebrzeszyn,szczebrzeszyn.html

Dzień drugi 20.06.2021r. (niedziela)

Przejście czerwonym Szlakiem Partyzanckim ze Szczebrzeszyna do Świniarki, następnie wejście na niebieski Szlak Centralny i wędrówka przez miejscowości: Doroszewczyna – Sąsiadka – Mokrelipie – Radecznica. Długość trasy – ok. 18 km.
Bus będzie nam towarzyszył podczas całego dwudniowego rajdu, będzie możliwość pozostawienia w nim zbędnego bagażu. Ponadto bus będzie oczekiwał w wybranych miejscach na trasie naszej wędrówki (w okolicach Kawęczynka i Sąsiadki), więc osoby strudzone wędrówką będą mogły szybciej zakończyć dany etap rajdu.

Zapisy (telefonicznie 16 678 53 74 ) i wpłata wpisowego (przelewem na konto)w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
do dnia 14.06.2021r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego.
– od dnia 15.06.2021r. do dnia 17.06.2021r. – także dla Sympatyków Klubu.
Wpisowe obejmuje: transport busem, nocleg, ubezpieczenie NNW ( s.u. 5000 zł), koszty administracyjne, składka na TFG i TFP i wynosi:
– 115 zł. dla członków PTTK,
– 145 zł. dla pozostałych osób.
PTSM w Szczebrzeszynie dysponuje miejscem na ognisko, więc można zabrać ze sobą ogniskowe wiktuały.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Zapraszamy!

fot. A. Ukleja