Rajd „Powitanie Lata” na Kopystańce 21-22 czerwca – zaprasza Klub Górski PTTK „Karpaty”

Oddział PTTK im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu

z inicjatywy i pod patronatem Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”

zaprasza na Rajd „Powitanie lata” na Kopystańce

w nocy z 21/22 czerwca 2024 roku

 

Zgodnie z Kalendarzem Rajdów pieszych Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu, zapraszamy na Rajd pt. „Powitanie lata” na Kopystańce.

Rajd odbędzie się w „Noc Kupały”, zwaną też „Nocą Świętojańską” .

To słowiańskie święto związane z przesileniem letnim słońca obchodzone jest w najkrótszą noc w roku i poświęcone żywiołowi ognia i wody. To Święto miłości, radości, zdrowia i urodzaju.

Program Rajdu:

W dniu 21 czerwca 2024 r. (piątek) o godz. 23.55 zbiórka uczestników Rajdu na Rynku Przemyskim, przy Szwejku, skąd czerwonym szlakiem turystycznym wyruszymy w kierunku Kopystańki. Trasa będzie wiodła przez Wapielnicę, Helichę, Rokszyce, Brylińce i Kopyśno. W drodze zbierzemy kwiaty i ziele bylicy, niezbędne do rytuałów „Nocy Kupały”. W lesie poszukamy kwiatu paproci, który zakwita w tę właśnie noc. Z kwiatów dziewczęta uplotą wianki, które wrzucą do wody, podczas przeprawy przez potok Bryliński. Zebrane zioła wrzucimy do ogniska, które rozpalimy pod lipą.

Zabawy „Nocy Kupały” zakończymy na Kopystańce, kultowej górze Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”. Powrót z rajdu kursowym busem z Bryliniec o 7.55 lub z Rybotycz o 8.25.

Trasę Rajdu opracował i rajd poprowadzi kol. Andrzej Klimko.

 

Rajd nie wymaga zapisów ale prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w rajdzie na maila: dapwa32@wp.pl

 

Uwaga! Proszę o dopasowanie odzieży do warunków atmosferycznych (dobre buty, peleryny od deszczu, ciepłe polary, czołówki). Niezbędny będzie też termos z ciepłą herbatą, kanapki i kiełbaska do upieczenia przy ognisku.

 

Uczestnicy rajdu, którzy nie posiadają opłaconej składki PTTK powinni ubezpieczyć się we własnym zakresie.

 

Zapraszamy !

Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu.