21 kwietnia 2024 (niedziela) – RAJD PIESZY z cyklu „Wędrówki ze Szwejkiem” – Klub Górski PTTK „Karpaty”

PTTK ODDZIAŁ IM. DR. MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU

KLUB GÓRSKI PTTK “KARPATY”

ZAPRASZAJĄ

na Rajd pieszy z cyklu „Wędrówki ze Szwejkiem”
w dniu 21 kwietnia 2024 r. (niedziela)

We wrześniu 2022 r. rozpoczęliśmy projekt przejścia polskiego fragmentu Międzynarodowego Szlaku Turystycznego „Śladami dobrego wojaka Szwejka”, prowadzącego przez Czechy, Austrię, Węgry, Słowację, Polskę i Ukrainę. Szlak oznaczony jest znakami w barwach Habsburgów (żółto – czarnymi) i prowadzi po miejscach opisanych przez Jaroslava Haszka na kartach powieści „Przygody dobrego wojaka Szwejka”.

Trasa naszego rajdu wiedzie od przejścia granicznego z Ukrainą w Krościenku do przejścia granicznego ze Słowacją w Radoszycach. Przeszliśmy już trzy etaty : z Krościenka do Zawadki, z Zawadki do Sanoka i z Sanoka do Kulasznego.

Przed nami kolejny odcinek trasy z Kulasznego do Komańczy.

Trasa Rajdu : Kulaszne (parking przy cerkwi), skąd wyruszymy na trasę pieszą, w kierunku Komańczy. Przejdziemy przez Warchołowski Wierch (682 m n.p.m.), Rzepedkę, Ostry Wierszek, Wahalowski Wierch (666 m n.p.m.) Rajd zakończymy w Komańczy.

Długość przejścia ok. 23 km.

Rajd poprowadzi kol. Andrzej Klimko.

Po zakończeniu Rajdu będzie czas aby odwiedzić Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie był internowany ks. kard. Stefan Wyszyński.

Program Rajdu :

Zbiórka uczestników w dniu 21 kwietnia 2024 r. o godz. 7.00 (niedziela) na parkingu dla busów przy Rybim Placu. Przejazd busem do Kulasznego. Z Komańczy w kierunku Przemyśla wyjedziemy ok godz. 17.00.

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto)
w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3, tel. 16 678 53 74 w terminie do dnia 18 kwietnia 2024 r.

Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, ubezpieczenie oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 65 zł dla członków PTTK,
– 80 zł dla pozostałych osób.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór (obowiązkowo długie spodnie) i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd. Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.

ZAPRASZAMY!

Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”

fot.: Wschód słońca na Rzepedką – Marcel Szpieg – Nadleśnictwo Lesko – lesko.krosno.lasy.gov.pl