Atrakcje Dolnego Śląska i Czeski Raj 19-21.04.2024 r. – zaprasza Klub PTTK „Pod Ciuchcią”

PTTK Oddział im. dr. M. Orłowicza w Przemyślu

Klub PTTK „Pod Ciuchcią”

zaprasza na trasę

Atrakcje Dolnego Śląska i Czeski Raj

19-21.04.2024 r.

Program:   
19  kwietnia 2024 r. (piątek) 
wyjazd o godz. 4:00 z Przemyśla parking przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej (plac Rybi).
Góry Sowie – piesze przejście z przewodnikiem sudeckim z Przełęczy Walimskiej przez pasmo Gór Sowich do punktu z wieżą widokową na Wielkiej Sowie i powrót do miejsca wyjścia (trasa ok. 3-4 godz.),  zamek Grodno – zwiedzanie z przewodnikiem jednej z najważniejszych i najlepiej zachowanych warowni na terenie Dolnego Śląska. Chwila czasu wolnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.
20 kwietnia 2024 r. (sobota)
śniadanie,  przejazd  na tereny  Czeskiego Raju, przejście z przewodnikiem po wybranych ciekawych miejscach i  trasie  Skalnego  Miasta (ok. 3 godz.), po  spacerze  przejazd  do zamku Trosky – symbolu Czeskiego Raju, z którego wież roztacza się wspaniały widok na okolice, przejazd do Jicina – zwiedzanie najbardziej malowniczego miasteczka Czech, związanego z postacią rozbójnika Rumcajsa i Wallenstaina, chwila czasu wolnego na posiłek  we własnym zakresie, powrót do hotelu .
21 kwietnia  2024 r. (niedziela)
śniadanie,  zwiedzanie z przewodnikiem Świątyni Wang w Karpaczu – przykładu skandynawskiej architektury sakralnej z  oryginalnym wzornictwem, przejazd przez Krainę Pałaców i Ogrodów z zatrzymaniem się przy wybranym obiekcie, Piechowice – zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego Julia,  przejazd do punktu wyjścia do Wodospadu Kamieńczyka – spacer do wodospadu. Chwila czasu wolnego w drodze powrotnej na posiłek we własnym zakresie. Powrót do Przemyśla w godzinach nocnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena wycieczki dla członków Klubu  i  PTTK:                        920 zł/os.
Cena dla pozostałych uczestników:                                          990 zł/os.
cena obejmuje:  transport  autobusem   32 os.,  opłaty parkingowe,  ubezpieczenie NNW (s.u. 10000 zł), 2 noclegi w hotelu**/*** (pok. 2,3 os. z łaz.), 1  śniadanie – bufet , 1 śniadanie serwowane, 1 obiadokolacje, usługa pilota i przewodników, składka na TFG i TFP.
cena nie zawiera biletów wstępu i innych opłat lokalnych (niepodlegające rozliczeniu) – N – 100 zł/os + 300 CZK,  U – 80 zł/os  200 CZK
dopłata 15 zł dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią do biletów!
Każda osoba powinna posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport.   
Zapisy z wpłatą zaliczki – 300 zł do 28 lutego 2024 r. w  Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3, tel. 16 678 53 74. 
Pozostała kwota do wpłaty do 10.04.2024 r.
Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”