VI RAJD PIESZY „SZLAKAMI HARNASIA – DARKA HOPA”

PTTK ODDZIAŁ IM. DR. MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
KLUBU GÓRSKI PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU
ZAPRASZAJĄ NA VI RAJD PIESZY
„SZLAKAMI HARNASIA – DARKA HOPA”
KOPYSTAŃKA  27.01.2024 r.

Siedem lat temu, 28 stycznia 2017 roku, odszedł na niebiańskie szlaki nasz Kolega i Przyjaciel DAREK HOP pseudonim “HARNAŚ” – długoletni prezes Zarządu Oddziału PTTK im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu, założyciel i lider Klubu Górskiego “Karpaty”, przewodnik i propagator turystyki.

Jego pamięć uczciliśmy umieszczeniem okolicznościowej tabliczki na szczycie ukochanej Kopystańki, na którą wędrujemy każdego roku w rocznicę jego śmierci. Przed nami kolejny, VI Rajd Pieszy “Szlakami Harnasia” Darka Hopa.

Rajd odbędzie się w sobotę, 27 stycznia 2024 roku. Darek corocznie organizował zimowe rajdy, prowadząc nas na Kopystańkę różnymi drogami. Te Rajdy są zatem  kontynuacją zapoczątkowanej przez Niego wiele lat temu tradycji. Tam, na szczycie pod papieskim krzyżem odmówimy modlitwę w intencji Jego oraz naszych zmarłych koleżanek i kolegów z klubu, wyślemy  Im Światełko do Nieba oraz zaśpiewamy ustanowiony przez Darka klubowy „hymn”.  Udokumentujemy kolejne wejście wykonując pamiątkowe  zdjęcia z flagą klubową przed triangulem z tabliczką pamiątkową ku czci „Harnasia”.

Po zakończeniu uroczystości rozpalimy ognisko w zagajniku, pod starą lipą u podnóża Kopystańki, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie zawsze czynił to Darek. Będzie czas na wspominki, refleksje i turystyczny popas.

Program rajdu:

Zbiórka uczestników w dniu  27.01.2024 r. (sobota) o godz. 8.00  na parkingu przy Placu Rybim obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, wyjazd zamówionym autobusem do Cisowej.

Przejście piesze na trasie: Cisowa – Kopystańka (541 m n.p.m.) – Rybotycze

Długość trasy pieszej to ok. 12-14 km (długość trasy będzie dostosowana do aktualnych warunków atmosferycznych). 

Powrót zamówionym autobusem do Przemyśla ok. godz. 16.00

Prowadzenie trasy: kol. Zbigniew Bilo

Prosimy o zabranie ze sobą ogniskowych wiktuałów, przypinek z poprzednich rajdów, szalików klubowych, plakietek, odznak oraz „zimnych ogni”, które będą naszym światełkiem do nieba.

Po zakończeniu rajdu serdecznie zapraszamy osoby chętne do siedziby oddziału PTTK im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu przy ul. Waygarta 3,  gdzie w miłej atmosferze, przy zupie gulaszowej i szarlotce, będziemy kontynuować wspomnienia z naszych klubowych rajdów i wędrówek (poczęstunek dodatkowo płatny).

Zapisy (telefonicznie, drogą mailową lub osobiście) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu w terminie do  3 dni od zapisu. Organizatorzy przyjmują zapisy na rajd do dnia 24 stycznia 2023 r. lub do wyczerpania miejsc.

Wpisowe:
Dla członków PTTK – 35 zł/os.
Dla sympatyków – 45 zł/os.

Koszt poczęstunku – 25 zł/os. (dla chętnych, płatne przy zapisie)

wpisowe obejmuje: koszt transportu, ubezpieczenie, organizację ogniska, pamiątkową przypinkę

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub jego odwołania.

Impreza jest dofinansowana dla członków PTTK przez Zarząd Oddziału im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu.

Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów.
Do zobaczenia!

W imieniu Zarządu Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” 
Prezes Klubu
Zofia Popowicz

W imieniu Zarządu Oddziału PTTK im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu
Prezes Zarządu 
Michał Thier