Rajd pieszy Klubu Górskiego Karpaty z cyklu „Wędrówki ze Szwejkiem” 03.09.2023

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU

Z INICJATYWY I POD PATRONATEM

KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” ZAPRASZA
na rajd pieszy z cyklu „Wędrówki ze Szwejkiem”
w dniu 3 września 2023 r. (niedziela)

We wrześniu 2022 r. rozpoczęliśmy projekt przejścia polskiego fragmentu
Międzynarodowego Szlaku Turystycznego „Śladami dobrego wojaka Szwejka”,
prowadzącego przez Czechy, Austrię, Węgry, Słowację, Polskę i Ukrainę. Szlak oznaczony
jest znakami w barwach Habsburgów (żółto – czarnymi) i prowadzi po miejscach opisanych
przez Jarosłava Haszka na kartach powieści „Przygody dobrego wojaka Szwejka”.
Przeszliśmy już w trzech odcinkach szlak od granicy polsko – ukraińskiej w Krościenku
przez Brańcową, Pasmo Chwaniów, Zawadkę i Tyrawę Wołoską do Sanoka (ok. 57 km). Do
przejścia granicznego ze Słowacją w Radoszycach pozostało nam ok. 155 km.
Przed nami kolejny odcinek trasy z Sanoka do Kulasznego.

Trasa Rajdu: Sanok (parking przy Muzeum Budownictwa Ludowego), przejdziemy uliczkami Sanoka, odnajdziemy ławeczkę ze Szwejkiem i dalej przez Ruskie Góry, Morochów powędrujemy do Kulasznego w gminie Komańcza. Kulaszne to miejscowość, która lata swojej świetności zawdzięcza, zbudowanej w 1872 r. transkarpackiej Pierwszej Węgiersko – Galicyjskiej Kolei Żelaznej, łączącej Budapeszt z Twierdzą Przemyśl i
Lwowem. Rajd zakończymy na parkingu koło cerkwi. Obok cerkwi jest cmentarz, na którym pod krzyżem z końskich podków spoczywa Jędrek Połonina – bieszczadzki artysta rzeźbiarz.
Długość trasy 26 km.

Czas przejścia ok. 7 – 8 godzin (w zależności od warunków atmosferycznych)
Przewodnikiem na trasie będzie kol. Andrzej Klimko.

Program Rajdu :
Zbiórka uczestników w dniu 3 września 2023 r. o godz. 6.50 (niedziela) na parkingu
dla busów przy Rybim Placu, wyjazd o godzinie 7.00. Przejazd busem do Sanoka,
skąd wyruszymy na trasę pieszą do Kulasznego.
Z Kulasznego w kierunku Przemyśla wyjedziemy o godz. 17.00.
Zapisy (telefonicznie 16 678 53 74) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto ) w
Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 30 sierpnia 2023 r.
Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, ubezpieczenie oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 55 zł dla członków PTTK,
– 65 zł dla pozostałych osób

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór (obowiązkowo długie spodnie) i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.

ZAPRASZAMY!
Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”

Fot. Andrzej Klimko