Węgry 25 – 27 sierpnia 2023 zaprasza Klub PTTK „Pod Ciuchcią”

PTTK Oddział im. dr. M. Orłowicza w Przemyślu
zaprasza na wycieczkę
na Węgry

25 – 27 sierpnia 2023
EGER – BUKKSZEK – MEZOKOVESD

1 dzień – 25.08. 2023 (piątek)
Zbiórka o godz. 4:30 na parkingu – pl. Rybi w Przemyślu obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej,
wyjazd o godz. 4:45. Przejazd przez tereny Słowackiego Krasu koło Doliny Zadielskiej i zamku Krasna Horka, Mauzoleum rodu Andrassy (zwiedzanie z zew.), Węgry: Bukkszekkorzystanie z kompleksu  basenów ze światowej sławy wodami  termalnymi „Salvus”. Sirok – zwiedzanie ruin dawnego zamku obronnego, malowniczo położonego na wzgórzu w górach Matra, którego część pomieszczeń zostało wydrążonych w  wulkanicznym  tufie. Mezokovesd – zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście, kolacja we własnym zakresie w restauracji hotelowej lub na terenie  miasta.
2 dzień – 26.08.2023 (sobota)
Śniadanie. Przejazd do Egeru, korzystanie z kompleksu basenów termalnych i łaźni tureckich, po południu spacer po atrakcjach miasta, zwiedzanie zamku w Egerze, czas wolny do indywidualnego wykorzystania, przejazd do Doliny Pięknej Pani, w której znajduje się ok 150 piwniczek winnych, gdzie można degustować różne gatunki win, kosztować dania miejscowej kuchni  przy muzyce węgierskich  zespołów muzycznych. Czas wolny na degustację win i kolację (we własnym zakresie). Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.
3 dzień – 27.08.2023 (niedziela)
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, korzystanie z kompleksu basenów termalnych w Mezsokovesd (ok. 4 godz.). W drodze powrotnej przerwa na spacer po Starym Mieście w Koszycach. Powrót do Przemyśla w godzinach wieczornych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Koszt  wyjazdu  dla członków Klubu i  PTTK – 720 zł/os.
Koszt dla osób pozostałych – 770 zł/os.
+  składka na TFG i TFP – 20 zł
obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze bilety wstępu do Zamków w Egerze i Sirok:
4300 HUF (N), 2150 HUF (U dla osób w wieku do 26 i 62-70 lat), 1150 HUF (U 70+)
Członkowie Klubu Pod Ciuchcią (w związku z dopłatą klubową 10 zł):
3500 HUF (N), 1350 HUF (U dla osób w wieku do 26 i 62-70 lat), 350 HUF (U 70+)
cena obejmuje:  transport, 2 x nocleg w hotelu (pokoje 2,3,4-os. z łazienkami), 2 x śniadanie,  ubezpieczenie NNW (s.u. 20 000 euro), usługa pilota.
Dodatkowo płatne we własnym zakresie bilety wstępu na baseny termalne ok. 11 600 HUF (ok. 140 zł).
W przypadku  braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa  dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki.
Zapisy z  wpłatą do  10 sierpnia  2023 r. w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3, tel. 16 678 53 74
Po 10 sierpnia 2023 r. rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Przy zapisie  należy podać dane potrzebne do ubezpieczenia i nr tel. (do kontaktu).