Rajd pieszy „wędrówki ze Szwejkiem” cz. I – 25.09.2022 – nowy termin – zapraszamy

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY”
W PRZEMYŚLU ZAPRASZA na RAJD PIESZY „Wędrówki ze Szwejkiem”

w dniu 25 września 2022 r. 

Międzynarodowy Szlak turystyczny „Śladami dobrego wojaka Szwejka” prowadzi z Czech przez Austrię, Węgry, Słowację, Polskę i Ukrainę po miejscach opisanych przez Jarosłava Haszka na kartach powieści „Przygody dobrego wojaka Szwejka”. Polski odcinek szlaku wiedzie od granicy polsko – słowackiej w Radoszycach do granicy polsko – ukraińskiej w Krościenku i liczy ok. 200 km.
Rozpoczynamy projekt „Wędrówki ze Szwejkiem”. Etapami przemierzymy polski odcinek szlaku, oznaczony barwami Habsburgów żółto – czarnymi znakami, (troszkę przewrotnie – jak to u Szwejka) od granicy polsko – ukraińskiej w Krościenku przez Liskowate i Pasmo Chwaniowa, Góry Słonne, Doliną Osławy do Sanoka, następnie przez Pogórze Bukowskie, Beskid Niski, Bieszczady do granicy polsko – słowackiej w Radoszycach.

W dniu 25 września 2022 r. rozpoczynamy pierwszy etap naszej wędrówki. Rozpoczniemy w Krościenku, następnie przez Liskowate, Brańcową (677 m n.p.m.), Pasmo Chwaniów zejdziemy do Zawadki. Trasa ok. 30 km, trudna i wymagająca. Czas przejścia ok. 8 godzin.

Program Rajdu :
Zbiórka uczestników w dniu 25 września 2022 r. o godz. 6.00 (niedziela) na parkingu dla busów przy Rybim Placu. Przejazd busem do Krościenka, skąd wyruszymy na trasę pieszą do Zawadki, gdzie będzie oczekiwał na nas bus.
Zapisy (telefonicznie 16 678 53 74) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 21 września 2022 r. 

Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, ubezpieczenie NNW (s.u. 5000 zł) oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 40 zł dla członków PTTK,
– 50 zł dla pozostałych osób.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór (obowiązkowo długie spodnie) i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.

ZAPRASZAMY!

EnglishGermanPolishUkrainian