rajd po fortach Twierdzy Przemyśl 11.12.2021 r.

PTTK ODDZIAŁ W PRZEMYŚLU
POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU
ZAPRASZA NA RAJD PIESZY PO FORTACH TWIERDZY PRZEMYŚL

11.12.2021r.

Oddział PTTK w Przemyślu pod patronatem Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza swoich Członków oraz Sympatyków na rajd pieszy kolejnym odcinkiem Szlaku fortecznego Twierdzy Przemyśl, zaliczanej do największych twierdz Europy. Będziemy wędrować przez jeden z najefektowniejszych elementów pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl – Fort I Salis-Soglio a także przez forty sąsiednie.
Przejazd uczestników autobusem MZK linii nr 20 do Rożubowic. Z ul. Jagiellońskiej autobus odjeżdża o godz.8.28. Godziny odjazdu z innych przystanków prosimy sprawdzić na rozkładzie jazdy MZK.
Program rajdu obejmuje:
Przejście piesze trasy: Rożubowice – Fort II Jaksamnice – Fort IIb Cyków – Fort I Salis Soglio – Fort XV Borek. Z Fortu Borek przejście piesze do Przemyśla. Osoby, które będą chciały wcześniej zakończyć wędrówkę, będą mogły to zrobić korzystając z komunikacji Firmy Eurobus na trasie Medyka – Przemyśl lub z komunikacji MZK na obrzeżach Przemyśla. Osoby te prosimy o sprawdzenie rozkładów jazdy.
Na Forcie Borek planowane jest ognisko, można zaopatrzyć się w ogniskowe wiktuały.

Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa na adres internetowy Klubu Górskiego: kgkarpaty@interia.pl podając tylko imię i nazwisko osoby zgłaszanej.
Wpisowe nie obowiązuje.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne, latarkę.

Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.

Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z opłaconą składką, pozostali mają obowiązek ubezpieczyć się we własnym zakresie.

Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu autobusem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Zapraszamy!