28-29.09 – wycieczka SŁOWACJA – Bratysława wzdłuż Orawy i Wagu – zaprasza Klub PTTK „Pod Ciuchcią”

Oddział PTTK im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu

zaprasza na wycieczkę 28 – 29 września 2024 r.
do Bratysławy wzdłuż Orawy i Wagu

28 września 2024 r. (sobota)
Wyjazd o godz. 4:00 z Przemyśla parking przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej – pl. Rybi. Przejazd na teren Słowacji i zwiedzanie:
Orawski Zamek – zwiedzanie z przewodnikiem jednej z najpiękniejszych twierdz typu Orlego Gniazda składającej się z trzech zamków średniowieczno-renesansowych, położonej malowniczo na skale 112 m. nad lustrem rzeki Orawy.
Żylina – miasto nazywane Bramą Małej Fatry, związane z postacią słynnego karpackiego rozbójnika Janosika, spacer po ciekawych zaułkach Starego Miasta, chwila przerwy.
Trenczyn zamek w Trenczynie – dawna własność królów węgierskich i najważniejszych rodów szlacheckich, przez którą przewodnik przejdzie z grupą: przez koszary, dziedziniec dolny, koło studni miłości, głód, pałac Ludovitów, na wieżę Mateusza i do kaplicy dworskiej. Przejazd do Bratysławy, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Nocleg.

29 września 2024 r. (niedziela)
Bratysława – śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie z przewodnikiem: Parlament i wzgórze
zamkowe, Pałac Prezydenta SR, Katedra Sw.Marcina. Plac Franciszkanów-kościół Franciszkanów, pałace Arcibiskupa, Rynek z Ratuszem, fontana Maksymiliana, Plac Hviezdoslava z Teatrem Narodowym, Brama Rybacka, Slavin – punkt widokowy na miasto. Chwila czasu wolnego. Obiad. Cicmany – spacer po wiosce słynącej z drewnianych 130 chat pomalowanych w ozdobne ludowe wzory. Powrót do Przemyśla w godzinach nocnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wyjazdu dla członków Klubu i PTTK – 660 zł/os.
Koszt dla osób pozostałych – 720 zł/os.

cena obejmuje: transport, 1 x nocleg w hotelu (pokoje 2,3-os. z łaz.), 1 x śniadanie, 1 x kolacja, 1 x obiad, parkingi, ubezpieczenie (s.u. 20 000 EUR), składka na TFG i TFP, usługa przewodników i pilota grupy.

Dodatkowo płatne u pilota bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:
21 euro (normalny), 14 euro (senior)

W przypadku braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki lub przekalkulowanie na mniejszy transport.

Dopłata do biletu wstępu dla członka Klubu PTTK Pod Ciuchcią – 3 EUR/os.

Zapisy z wpłatą po potwierdzeni do 15 września 2024 r. w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 oraz pod nr tel. 16 678 53 74.

Po 15 września 2024 r. rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Przy zapisie należy podać dane potrzebne do ubezpieczenia i nr tel. do kontaktu.
Wymagany ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)