Wędrowanie i zwiedzanie – do szachownicy kostkowatej – zaprasza Klub PTTK „Pod Ciuchcią” – 16 kwietnia 2023 r. (niedziela)

Oddział PTTK im. dr. M. Orłowicza w Przemyślu
zaprasza na wędrowanie i zwiedzanie – do szachownicy kostkowatej
16 kwietnia 2023 r. (niedziela)

16 kwietnia 2023 r. (niedziela) – godz. 9:24 (dojazd we własnym zakresie ) – linia 09 – odjazd z przystanku Przemyśl – Jagiellońska (od strony Muzeum), spotkanie uczestników o godz. 9:40 przy przystanku Przemyśl, ul. Lwowska – INGLOT
przejście po trasie:
Przemyśl, ul. Lwowska – (przystanek INGLOT) – Rezerwat Szachownicy Kostkowatej – przejście do przysiółka Horby, następnie w kierunku Siedlisk – (przy akceptacji całości grupy Fort I Salis Soglio), trasą forteczną do Fortu XV Borek – przejście na przystanek w Hureczku, odjazd do Przemyśla – 13:41, (ew. dla chętnych 15:11)
Po trasie: rezerwat szachownicy kostkowatej, Fort XV Borek, bunkry Linia Mołotowa
W czasie wędrówki w miarę istniejących warunków, ognisko z pieczeniem kiełbasek (we własnym zakresie).
Obsługa przewodnicka E. Sawicka – bez kosztów.
Długość w/w trasy wynosi ok. 9-10 km. Z uwagi na różne warunki pogodowe, należy posiadać odpowiednie do wędrówki obuwie i ubiór turystyczny. Osoby nie będące członkami PTTK – ubezpieczenie we własnym zakresie.

fot.: pixabay