XXIV Ogólnopolski Rajd im. dr. Mieczysława Orłowicza – 21 września 2024

W RAMACH OBCHODÓW 44. ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI

Przemyśl
21 września 2024 r.

TRASY RAJDU w dniu 21.09.2024:

Nr 1

Zbiórka o godz. 9:50 na parkingu przed Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej – pl. Rybi. Wyjazd o godz. 10:00 zamówionym autobusem do miejscowości Posada Rybotycka

Przejście trasy:

Posada Rybotycka – Kopystanka – Rybotycze

Powrót do Przemyśla zamówionym autobusem.

Długość trasy: 10 km. Punkty: 10 pkt. do OTP, 11 pkt. do GOT.
Prowadzenie: Elżbieta Sawicka

Nr 2

Zbiórka o godz. 9:50 na parkingu przed Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej – pl. Rybi. Wyjazd o godz. 10:00 zamówionym autobusem do miejscowości Brylińce.

Przejście trasy:

Brylińce – Kopyśno – Kopystanka – Rybotycze

Długość trasy: 11 km
Punkty: 11 pkt. do OTP, 12 pkt do GOT.

Prowadzenie: Witold Bronkowski

Nr 3

Zbiórka o godz. 8:50 na parkingu przed Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej – pl. Rybi. Wyjazd o godz. 9:00 zamówionym autobusem do miejscowości Cisowa.

Przejście trasy
:

Cisowa – Kopystanka – Rybotycze

Długość trasy: 15 km.
Punkty: 15 pkt. do OTP, 16 pkt. do GOT.

Prowadzenie: Piotrowicz Maciej

Postanowienia końcowe: świadczenia przysługują tylko osobom uczestniczącym w rajdzie, a wpisowe nie podlega zwrotowi. Opiekunowie drużyn ponoszą odpowiedzialność za zachowanie się uczestników, wszelkie szkody obciążają sprawcę. Uczestnicy biorą udział w rajdzie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie trwania rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w przebiegu imprezy oraz prawo do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu.

UWAGA!!!
LICZBA MIEJSC NA POSZCZEGÓLNE TRASY JEST OGRANICZONA, DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Ogólne warunki uczestnictwa: W rajdzie mogą brać udział indywidualni turyści, drużyny zgłoszone przez szkoły, Koła i Kluby PTTK i inne Oddziały PTTK, drużyny harcerskie. Dzieci i młodzież szkolna może brać udział tylko pod nadzorem dorosłych osób (nauczycieli i rodziców) odpowiadających za jej zachowanie.

Każdy uczestnik powinien: posiadać strój i ekwipunek turystyczny (dostosowany do pogody), dokument tożsamości, zespołowo pokonywać trasy, szanować i nie niszczyć przyrody, przestrzegać KARTY TURYSTY oraz postanowień niniejszego regulaminu.

Zgłoszenia i wpisowe przyjmowane są do 18.09.2023 (środa) !!!
w Biurze Oddziału PTTK, ul. Waygarta 3, Przemyśl, tel. 16 678-53-74.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, pesel, przynależność do PTTK (numer legitymacji), numer wybranej trasy oraz dokonać wpłaty wpisowego w wysokości

• Dzieci do lat 6 – 20 zł
• Członkowie PTTK z aktualnie opłaconą składką – 25 zł
• Żołnierze – 25 zł
• Młodzież szkolna zgłoszona przez szkoły – 25 zł
• Pozostałe osoby – 35 zł

Zaproszeni goście oraz opiekunowie drużyn szkolnych zwolnieni są z wpłaty wpisowego (1 opiekun na 10 młodocianych).

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują: ubezpieczenie NNW, materiał krajoznawczy, przewodnictwo na trasach, udział w poczęstunku (ognisko z pieczeniem kiełbaski), pamiątkowy magnes (dla 200 pierwszych zgłoszonych osób), transport przy trasach pieszych na miejsca startu i z powrotem do Przemyśla.

Wszyscy uczestnicy tras pieszych rajdu spotykają się 21.09.2024 r. ok. godz. 14:00 w Rybotyczach, gdzie każdy z uczestników otrzyma poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!