Klub PTTK „Pod Ciuchcią” został założony w 1976 r. przez pracowników węzła kolejowego Przemyśl – Żurawica. Przez wiele lat działalności był jednym z prężniejszych klubów PTTK i swoją działalnością przyciągał nie tylko pracowników PKP, ale i turystów spoza branży kolejowej.

Po trzydziestu latach działalności wśród członków klubowych pojawiło się i działa już kolejne pokolenie turystów.

Obecnie Klub działa poza strukturami PKP. Wśród członków znajdują się osoby z uprawnieniami przewodników terenowych, przewodników beskidzkich, pilotów wycieczek krajowych i zagranicznych oraz organizatorów turystyki.

Członkowie uprawiają różne formy turystyki; turystykę pieszą górską i nizinną, kolarstwo, narciarstwo biegowe i zjazdowe, kajakarstwo, żeglarstwo. Poza uprawianiem turystki członkowie Klubu są również organizatorami różnych imprez turystycznych dla sympatyków Klubu, członków PTTK i osób nie zrzeszonych w PTTK.

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”:

Elżbieta Sawicka – prezes Zarządu

Janusz Sorocki – wiceprezes Zarządu

Anna Jasina – Surmacz – sekretarz Zarządu

Ewa  Biłas – skarbnik Zarządu

Joanna Walczak – członek Zarządu

Komisja Rewizyjna Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”:

Genowefa Kulhawiec  – przewodnicząca

Zdzisława Ramocka – wiceprzewodnicząca

Barbara Hadło – członek

Zapraszamy wszystkich na profil społecznościowy na Facebooku naszego koła: https://www.facebook.com/klubpodciuchcia/.