XXX Ogólnopolski Rajd Pątniczy szlakiem im. Jana Pawła II Kalwaria Pacławska – Przemyśl 05.06.2022 (niedziela)

POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZE
Zarząd Oddziału im. dr Mieczysława Orłowicza w Przemyślu
zaprasza na
XXX Ogólnopolski Rajd Pątniczy szlakiem im. Jana Pawła II
Kalwaria Pacławska – Przemyśl
05.06.2022 (niedziela)
Trasa rajdu „Szlakiem pątniczym z Kalwarii Pacławskiej do Przemyśla”:
Zbiórka 7:00, wyjazd godz. 7:15 na parkingu przy Rybim Placu. Przejazd do Kalwarii zamówionym autobusem. Przejazd autobusem do Kalwarii Pacławskiej płatny 20 zł dodatkowo + wpisowe.
Udział we mszy świętej o godz. 9:00. w kościele OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.
Wyjście o godz. 10:00 na trasę: Kalwaria Pacławska – Huwniki – Gruszowa – Koniusza – G. Szybenica (496 m n.p.m.) – Helicha – Wapielnica (394 m n.p.m.) – Plac Niepodległości w Przemyślu (Pomnik św. Jana Pawła II).
Długość trasy: 23 km. Punkty: GOT 25, OTP 23
Prowadzenie: Mateusz Podolak

Ogólne warunki uczestnictwa: W rajdzie mogą brać udział turyści indywidualni, drużyny zgłoszone przez szkoły, drużyny harcerskie. Młodzież szkolna może brać udział tylko pod nadzorem dorosłych osób (nauczycieli, rodziców) odpowiadających za jej zachowanie.
Każdy uczestnik powinien: posiadać strój i ekwipunek turystyczny (dostosowany do pogody), dokument tożsamości, zespołowo pokonywać trasę, przestrzegać KARTY TURYSTY oraz postanowień niniejszego regulaminu i podporządkować się ustaleniom organizatorów.
Zgłoszenia i wpisowe: ostateczny termin: 01.06.2022 (środa) należy dokonać w biurze O/PTTK, ul. Waygarta 3, Przemyśl, tel: 16 678-53-74.
W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, pesel, przynależność do PTTK (numer legitymacji) oraz dokonać wpłaty wpisowego w wysokości:
• Członkowie PTTK – 15 zł
• Młodzież szkolna zgłoszona przez szkoły – 15 zł
• Niezrzeszeni w PTTK – 20 zł
+ 20 zł za przejazd autobusem z Przemyśla do Kalwarii Pacławskiej
W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują: przewodnictwo, poczęstunek na mecie rajdu na placu przy siedzibie Oddziału PTTK ul. Waygarta 3 w postaci: „kremówki papieskiej”, kawy, herbaty, ubezpieczenie NNW – członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach składki członkowskiej, materiał krajoznawczy.
Zakończenie w dniu 05.06.2022 (niedziela) ok. godz. 16:00 na Placu Niepodległości przy pomniku św. Jana Pawła II. Przejście na poczęstunek do PTTK na ul. Waygarta 3.
Postanowienia końcowe:
Świadczenia przysługują tylko osobom uczestniczącym w rajdzie, a wpisowe nie podlega zwrotowi.
Opiekunowie drużyn szkolnych ponoszą odpowiedzialność za zachowanie się uczestników, wszelkie szkody obciążają sprawcę.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w przebiegu imprezy oraz prawo do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu.