Rajd po Roztoczu Środkowym 11-12.06.2022

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY”
W PRZEMYŚLU ZAPRASZA

NA DWUDNIOWY RAJD PIESZY
PO ROZTOCZU ŚRODKOWYM

w dniach 11 – 12 czerwca 2022 roku.

 

Dwudniowa trasa rajdu będzie wiodła przez Krasnobrodzki Park Krajobrazowy z Suśca przez Krasnobród do Zamościa. Będziemy wędrować zielonym szlakiem im. Wł. Podobińskiej, który prowadzi przez duże kompleksy leśne, roztoczańskie pola
i wzgórza, a także przez wiele punktów widokowych, w tym największe wzniesienie Roztocza Środkowego – Wapielnię.
Nocleg mamy zamówiony w Krasnobrodzie w Ośrodku Wypoczynkowym „Jolanta” – malowniczo położonym nad zalewem http://www.jolanta.roztocze.pl/. W ośrodku istnieje możliwość zakupienia obiadokolacji w cenie 30 zł oraz śniadania w cenie 30 zł – do czego zachęcamy.

Dla członków Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” obiadokolacja zostanie zakupiona
z funduszy klubowych.
Drugiego dnia wyruszmy na kolejny odcinek szlaku w kierunku Zamościa. Dojdziemy do Lipska, skąd zabierze nas bus i dowiezie do Zamościa. W Zamościu czas wolny na odpoczynek i podziwianie uroków miasta.
Program rajdu :
Dzień 1. (sobota)
Wyjazd w dniu 11 czerwca 2022 r. o godz. 6.00 rano z parkingu dla busów przy Rybiem Placu (obok Muzeum) w kierunku Suśca (PKP)
Trasa piesza : Susiec (PKP) – Kunki – Łasochy – Wapielnia (386 m n.p.m.) – Przejma – Szur – Krasnobród. Długość trasy: ok. 23 km.
Dzień 2. (niedziela)
Trasa piesza : Krasnobród – Hutki – Grabnik – Suchowola – Kasjerówka – Lipsko Polesie – Lipsko. Długość trasy: ok. 23 km. Przejazd busem z Lipska do Zamościa.

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 31 maja 2022r. dla członków Klubu Górskiego
– od dnia 1 do 7 czerwca 2022r. również dla pozostałych osób.
Wpisowe obejmuje koszty przejazdu busem, cenę noclegu oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 170 zł dla członków PTTK,
– 210 zł dla pozostałych osób.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.
ZAPRASZAMY!

EnglishGermanPolishUkrainian