26.02.2022 PIESZY RAJD FORTECZNYM SZLAKIEM, inaugurujący 20-lecie założenia Klubu Górskiego Karpaty

KOMUNIKAT O RAJDZIE

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu, pod patronatem Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”
zaprasza w dniu 26.02.2022 r. (sobota)
na
PIESZY RAJD FORTECZNYM SZLAKIEM,
inaugurujący 20-lecie założenia klubu .

Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu, biorąc pod uwagę zalecenia epidemiczne, wysłuchując opinii swoich członków, odstąpił od organizowania w lutym ujętego w kalendarzu imprez dwudniowego rajdu „urodzinowego”. Stosowny komunikat został podany wcześniej. W przyszłości, jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie zdecydowanej poprawie, powrócimy do idei zorganizowania dwudniowego rajdu, aby w ten sposób godnie uczcić 20-lecie powstania Klubu. Obecnie daje się obserwować opadanie fali zachorowań. W związku z tym, mając na uwadze zalecane środki ostrożności, Zarząd Klubu pragnie wznowić nasze wędrówki. Na początek proponujemy w miarę bezpieczny rajd w okolicach Przemyśla. Będzie to pierwszy rajd inaugurujący 20-lecie założenia naszego Klubu.

PROGRAM RAJDU:
Przejazd uczestników autobusem MZK linii nr 4 do Nehrybki (przystanek Nehrybka N/Ż) . Odjazd autobusu z przystanku przy ul. Jagiellońskiej o godz. 8.41 ; odjazdy z innych przystanków prosimy sprawdzić na rozkładzie jazdy MZK. Każdy uczestnik kupuje bilet na przejazd we własnym zakresie.
Planowana trasa: I etap rajdu: wejście na czarny szlak przy drodze pomiędzy Nehrybką a Hermanowicami w kierunku fortu IV „Optyń” –zejście bez szlaku, przez mostek na potoku Jawor, do Pikulic Dolnych, a następnie dojście do Fortu V „Grochowce”. II etap rajdu: przez fort „Biadoliny”, Iwanową Górę (fort „Helicha”), Wapielnicę i Zielonkę. Do miasta zejście ul. Gołębią, przez Krzemieniec i dalej do centrum Przemyśla. Zakończenie rajdu.
Dystans – ok. 12 km.
UWAGA: Na terenie koszar Fortu V „Grochowce” planowane jest „urodzinowe” ognisko. Będzie czas na wspomnienia z naszych dwudziestoletnich wędrówek. Można zabrać ogniskowe wiktuały.
Na rajd nie są wymagane zapisy ani wpisowe.
Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z opłaconą składką, pozostali mają obowiązek ubezpieczyć się we własnym zakresie.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu autobusem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.

ZAPRASZAMY !

EnglishGermanPolishUkrainian