Urodzinowy Rajd KG „Karpaty” Ustrzyki Dolne 4-5 marca 2023 r.

PTTK Oddział im. dr. Mieczysława Orłowicza w Przemyślu
z inicjatywy i pod patronatem

Klubu Górskiego „Karpaty”
zaprasza na dwudniowy Rajd pieszy w okolicach Ustrzyk Dolnych
w dniach 4 – 5 marca 2023 r.

Klub Górski PTTK „Karpaty” powstał w lutym 2002 roku, a zatem w bieżącym roku świętujemy 21 urodziny Klubu. Przez ostatnie dwa lata, z powodu obostrzeń covidowych, świętowaliśmy kameralnie lub lokalnie. W tym roku uczcimy ten jubileusz Rajdem wyjazdowym z noclegiem i bankietem. Zapraszamy członków Klubu Górskiego oraz stałych sympatyków Klubu na wyjazd do Ustrzyk Dolnych, gdzie w Hoteliku „Rejman” założymy swoją bazę na dwa dni tj. 4 i 5 marca 2023 r. Będzie czas na zimowe przejścia po szlakach turystycznych wyznaczonych wokół Ustrzyk Dolnych oraz na turystyczną biesiadę w sali bankietowej hoteliku.

Program Rajdu :
Dzień pierwszy : 4 marca 2023 r. (sobota)
Wyjazd uczestników o godzinie 7.00 z zatoczki dla autobusów przy Rybim Placu obok MNZP w Przemyślu. Przyjazd do Ustrzyk Dolnych i przejście trasą : Ustrzyki Dolne – Kamienna Laworta (768m) – Wielki Król (732 m) – źródła Strwiąża – Mały Król (632 m) – Ustrzyki Dolne.
Długość trasy: ok. 15 km. Czas przejścia (letni) ok. 4 – 4,5 godz.

Zakwaterowanie i nocleg w Hoteliku „Rejman” w Ustrzykach Dolnych. Obiadokolacja i biesiada turystyczna ze wspominkami, opowieściami, śpiewem a może i hulankami …
Nocleg z obiadokolacją i ze śniadaniem to kwota 140 zł od osoby. Bankietowy poczęstunek organizujemy we własnym zakresie.

Dzień drugi : 5 marca 2023 r.(niedziela)
Po śniadaniu, wykwaterowanie z Hoteliku, przejazd busem do Ustianowej Górnej i przejście trasą :
Ustianowa Górna – Holica (762 m) – Bucznik (768 m) – Równia
(d. cerkiew) – Gromadzyń (655 m) – Ustrzyki Dolne.
Długość trasy : ok. 15 km , Czas przejścia (letni) ok. 4,5 – 5 godz.

Uwaga!
Powyższy program będzie zrealizowany jedynie wtedy, kiedy warunki śniegowe na to pozwolą. Biorąc pod uwagę czasy przejścia w warunkach zimowych, które mogą być zdecydowanie dłuższe niż podane powyżej oraz bieżące warunki terenowe, organizator rajdu zastrzega sobie w każdej chwili możliwość zmiany trasy, jej modyfikację lub odstąpienie od wyjścia w góry.
W zamian zaproponowane zostaną inne trasy trekkingowe adekwatne do warunków pogodowych i terenowych.

Organizacja i przewodnictwo – Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Trasy opracował i naszym przewodnikiem będzie kol. Zbyszek Bilo.

Wpisowe obejmuje koszt przejazdu busem, nocleg z obiadokolacją i śniadaniem oraz koszty administracyjne i wynosi :
– dla członka Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” 210 zł
– dla stałego sympatyka Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” 270 zł

Wydarzenie dofinansowane przez ZO PTTK im. Dr. M. Orłowicza w Przemyślu ze środków z subkonta Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”.

Zapisy (tel. 16 678 53 74 lub osobiście) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3  w terminie:
– do dnia 27 lutego 2023 r. wyłącznie dla członków Klubu Górskiego,
– od 27 lutego do 2 marca 2023 r. – dla stałych Sympatyków Klubu.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne, czołówkę, ewentualnie raczki. Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” wizerunku uczestnika rajdu poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie www i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15:00 w dniu poprzedzającym wyjazd.

Zapraszamy!
Zarząd Klubu PTTK „Karpaty”

 

fot.: visitustrzyki.pl

EnglishGermanPolishUkrainian