CIEKAWOSTKI PODKARPACIA – Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Blizna

5 lutego 2023 r.
CIEKAWOSTKI PODKARPACIA
Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Blizna

5 lutego 2023 r. (sobota) – spotkanie z pilotem-przewodnikiem o godz. 7:20 na parkingu przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu (Plac Rybi).
Wyjazd z parkingu o godz. 7:30.

Program: Blizna – zwiedzanie z przewodnikiem Parku Historycznego – miejsca, które odegrało bardzo dużą rolę w historii II wojny światowej w kształtowaniu techniki wojskowej. Park powstał dokładnie w terenie autentycznej lokalizacji niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 i V2. Tarnobrzeg – Dzików – zwiedzanie z przewodnikiem terenu zwanego Zamkiem Dzikowskim – części Tarnobrzega, dawniej osobnego obszaru słynącego z Pałacu Tarnowskich z dworem i kompleksem parkowo-ogrodowym. Stalowa Wola – Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego – to nowa instytucja na kulturalnej mapie Podkarpacia, która w atrakcyjny i przystępny sposób ukazuje fenomen największego przedsięwzięcia gospodarczo-społecznego II RP i opowiada o jej przemysłowym dziedzictwie. W miarę możliwości chwila czasu wolnego. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Powrót do Przemyśla w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu dla członków Klubu i PTTK – 115 zł/os

Koszt dla sympatyków – 140 zł/os

+ bilety wstępu – normalny 22 zł/os, ulgowy – 13 zł/os

Cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie s.u. 5000 zł, usługa przewodników miejscowych, składka PTTK, składka na TFG i TFP.

Bilety: Blizna – 8 zł/n, 5zł/u, Zamek w Dzikowie – 14 zł/n, 8 zł/u, Stalowa Wola – Muzeum COP – bezpłatny wstęp.

Dopłata dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią do biletów wstępu – 5 zł/os.
W przypadku braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki.

Zapisy z wpłatą do 1 lutego 2023 r. w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3.
Po 1.02.2023 r. rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.
Przy zapisie należy podać dane potrzebne do ubezpieczenia i tel. (do ew. kontaktu).