Zmiana terminu Rajdu pieszy w Beskidzie Niskim z 23.04.2022 na 30.04.2022

UWAGA

W ZWIĄZKU Z TRUDNYMI WARUNKAMI POGODOWYMI RAJD ZOSTAJE PRZENIESIONY NA DZIEŃ 30.04.2022 ( SOBOTA). POZOSTAŁE INFORMACJE PODANE W OGŁOSZENIU POZOSTAJĄ AKTUALNE.

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY W BESKIDZIE NISKIM

23 IV 2022 r. zmiana na 30.04.2022

Zapraszamy na rajd pieszy na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Będziemy wędrować niezwykle malowniczymi pasmami górskimi Rzepedki, Kamienia i Wahalowskiego Wierchu. Po drodze zobaczymy piękne cerkwie, krzyże przydrożne, zapomniane cmentarze, miejsca po nieistniejących bieszczadzkich wsiach. Zejdziemy do doliny Jawornika, aby odnaleźć miejsce autentycznych pochówków wampirycznych. Odwiedzimy miejsca dzikie, niedostępne, do których w większości nie prowadzą szlaki turystyczne.
Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 23.04.2022r. godz. 6.15 (sobota) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd zamówionym busem do miejscowości Rzepedź.
Przejście piesze: Rzepedź (cerkiew) – pasmo Rzepedki (708 m n.p.m.) – Szeroki Łaz (688 m n.p.m.) – Przybyszów – pasmo Kamienia (650 m n.p.m.) – Jasienina (667 m n.p.m.) –
Wahalowski Wierch (666 m n.p.m.) – Jawornik – (Miklaszki) Jawornik.
Długość trasy – ok. 22 km., czas przejścia – ok. 8 godzin. Trasa trudna, całodzienna.
Nie będzie możliwości, aby na trasie, podczas wędrówki, oczekiwał na nas bus.

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 20.04.2022r. dla członków Klubu Górskiego.
– w dniu 21.04.2022r.– również dla pozostałych osób.
Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i
wynosi:
– 60 zł. dla członków PTTK,
– 75 zł. dla pozostałych osób.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną,
odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu
społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki