Jeśli chcesz poznać najciekawsze zabytki Przemyśla i okolic, posłuchać wciągających opowieści o wydarzeniach z historii miasta, poznać ciekawostki z życia ludzi, zwiedzaj miasto tylko z najlepszymi przewodnikami. Zapraszamy do przemyskiego oddziału PTTK.

Bańcarz Stanisława
Przewodnik terenowy na teren województwa podkarpackiego. Lubię ludzi i jestem szczęśliwa, że mogę dzielić się z nimi swoją wiedzą i pasją. Uwielbiam grupy dzieciaków i osoby dorosłe. Od pierwszych czerpię radość, od drugich mądrość i doświadczenie. Potrafię dobrze zorganizować czas, gwarantując bezpieczeństwo, miłą atmosferę i niezapomniane wrażenia.

Czycz Elżbieta
Uprawnienia: Przewodnik Terenowy PTTK na obszar województwa podkarpackiego również w języku angielskim - nr licencji 0438/09 Prezes Przedszkolnego Koła PTTK „Miś Wędrowniczek”. Szczególne zainteresowania to tematyka żydowska i ukraińska.

Hop Beata

Jestem przewodnikiem terenowym i pilotem wycieczek. Moją pasją jest ciągłe odkrywanie Przemyśla i pokazywanie młodszym i starszym turystom tego co jest tu najpiękniejsze i najciekawsze. Oferuję oprócz standardowego programu zwiedzania Przemyśla i okolic, zwiedzanie tematyczne jak m.in. „ Przemyśl sakralny”, “Przemyskie nekropolie – miejsce pamięci”, „W poszukiwaniu autorytetów - bł. Ks. Jan Balicki” „Miasto Przemyśl – Miasto Twierdza” “Śladami przemyskich Żydów”, ,„Piękny wschód Polski”, „Twierdza Przemyśl w pigułce”. Dostosowuję program do wieku i możliwości grupy.Zapraszam do poznania tego pięknego zakątka Polski.

Kalinowski Jakub

Jako przewodnik górski z uprawnieniami na wschodnią część polskich Karpat oprowadzam po Przemyślu, Ziemi Przemyskiej i Bieszczadach. Pielgrzymkom i wycieczkom staram się przybliżyć prawdziwy obraz i atmosferę tych terenów – zarówno Przemyśla – jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast, jak i jego szeroko pojętych okolic. Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy poznając naszą Ojczyznę, jej chrześcijańskie, łacińskie fundamenty, będą chcieli zapoznać się również z pięknem i historią jej południowo – wschodnich rubieży. .

Karszyń Stanisław
Przewodnik terenowy PTTK na obszar województwa Podkarpackiego, tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Członek PTTK od roku 2003. Oferuję specjalnie opracowany program zwiedzania dla grup niemieckojęzycznych: Śladami niemieckimi po Przemyślu i okolicach.
Stadtführer in der Stadt Przemysl und in der Umgebung. Stadtführungen auf Deutsch. Seit dem Jahr 2003 Mitglied  der Polnischen Gesellschaft für Touristik und Heimatkunde (PTTK). Vereidigter Dolmetscher und Übersetzer. Für die deutschsprachigen Gruppen biete ich ein Sonderprogramm - deutsche Spuren in Przemyśl an.

Kawalec Jolanta
Przewodnik terenowy po Podkarpaciu, przewodnik górski z uprawnieniami na Karpaty Wschodnie ( Ukraina). Członek komisji rewizyjnej Klubu Górskiego, Członek LART (Lwowski Związek Rozwoju Turystyki) Organizatorka wypraw górskich na Ukrainę

Hrymak Grzegorz
Przewodnik terenowy PTTK na obszar województwa Podkarpackiego, pilot wycieczek na Europę Środkowo-Wschodnią (spec. Ukraina). Z zawodu i zamiłowania geograf. Przewodnik Szkolnego Koła PTTK przy ILO. Lubi tematykę militarną (Twierdza Przemyśl), sakralną, ukraińską. Hobby: geocaching, rower. Posiada nagłośnienie. Dobrze współpracuje z młodzieżą, niepełnosprawnymi, emerytami.

Sawicka Elżbieta
Przewodnik terenowy na teren województwa podkarpackiego z długoletnim stażem i doświadczeniem. Pilot wycieczek na teren Polski i wielu krajów europejskich , w tym szczególnie na Ukrainę. Zasłużony działacz PTTK. V-ce Prezes Zarządu Oddziału, Prezes Klubu PTTK "Pod Ciuchcią'. Posługuje się w stopniu kontaktowym językiem rosyjskim i angielskim. Podejmując się przewodnictwa osób i grup wycieczkowych, staram się przekazywać ciekawe wiadomości z zakresu różnych dziedzin nauki, kultury, historii, geografii i wielu innych tematów dotyczących w szczególności terenów objętych moimi uprawnieniami.

Stadnik Krzysztof
Jestem licencjonowanym przewodnikiem terenowym na obszar woj.podkarpackiego (nr leg.0397/2005), instruktorem przewodnictwa PTTK i żeglarstwa,sternikiem jachtowym. Oprowadzam pieszo,rowerem i żaglówką. Specjalizuję się w militariach.

Michał Thier
Przewodnik terenowy PTTK na obszar województwa Podkarpackiego (nr leg.0449/12). Pochodzę z Przemyśla i z wielka przyjemnością oprowadzę po mieście i jego okolicach. Szczególnie interesuje się historią Twierdzy Przemyśl. Będzie mi bardzo miło jeśli będę mógł się z Państwem podzielić moja wiedzą o tym niezwykle urokliwym terenie. Serdecznie zapraszam do współpracy.

Zasadny Halina
Przewodnik Terenowy PTTK na obszar województwa podkarpackiego. Wieloletni, zasłużony działacz PTTK, członek Zarządu PTTK