Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na
III RAJD PIESZY ‘’SZLAKAMI HARNASIA DARKA HOPA”   KOPYSTAŃKA, 25.01.2020 r. - sobota

Dla jednych - Darek, dla drugich - “Harnaś”. Ten młody człowiek w przewodnickim polarze , jak mało kto, mocno wpisał się w bogatą historię przemyskiego Oddziału PTTK. Pozostawił trwały ślad w niepodważalnym dorobku założonego przez siebie Klubu Górskiego PTTK “Karpaty”. Ale ten najważniejszy ze wszystkich - to niezatarty ślad w naszych sercach, w naszej wdzięcznej pamięci. Pamięci o wspólnych wyprawach, rajdach i wędrówkach, o wspólnie przeżytych przygodach, z “urodzinowym” Łopiennikiem (2012 r.) w roli głównej. Gdyby było inaczej, zainicjowany przez grono długoletnich kolegów i przyjaciół, rajd Jego szlakami nie cieszyłby się takim powodzeniem i popularnością, nie gromadziłby co roku w styczniu tylu turystów. Nie tylko z Przemyśla i okolic, ale także z Sanoka, Rzeszowa, Jarosławia, powiatu przeworskiego, z Radymna i innych miejscowości.
Aby uczcić pamięć „Harnasia”, w sobotę, 25.01.2020r., trzy dni przed trzecią rocznicą Jego odejścia, znów wybierzemy się na zimowy rajd pieszy na Kopystańkę. Od zarania klubowych wędrówek, corocznie organizował On zimowe rajdy prowadząc nas na tę kultową górę różnymi drogami. Tam, na szczycie pod papieskim krzyżem odmówimy modlitwę w intencji Jego oraz naszych zmarłych kolegów i koleżanek z klubu, wyślemy im Światełko do Nieba, zaśpiewamy ustanowiony przez Darka klubowy hymn, a także udokumentujemy nasze kolejne wejście na szczyt kultowej Kopystańki, wykonując pamiątkowe zdjęcia przed triangulem z odsłoniętą tabliczką pamiątkową ku czci Harnasia. A po zakończeniu uroczystości rozpalimy ognisko w zagajniku, pod starą lipą u podnóża Kopystańki, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie zawsze czynił to Darek. Będzie czas na wspominki, refleksje i turystyczny popas.

Program rajdu:
Zbiórka uczestników o godz. 7.45 w dniu 25.01.2020 r. (sobota) na parkingu autobusów przy Placu Rybim obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej . Stąd wyjazd do Cisowej zamówionym specjalnie na tę okazję autobusem. Uczestnicy rajdu uiszczają opłatę za przejazd w autobusie. Koszt ok. 12 - 15 zł. (tam i z powrotem), prosimy przygotować drobne pieniądze.
Po oficjalnym powitaniu w Cisowej przy punkcie widokowym, pod przewodnictwem przodownika turystyki górskiej, kolegi Zbigniewa Bilo, wyruszymy nieznakowaną trasą na miejsce uroczystości, na Kopystańkę. Po jej zakończeniu zaplanowane jest ognisko. Stąd wyruszymy żółtym szlakiem do Rybotycz, by o godzinie 15.00 odjechać do Przemyśla zmówionym uprzednio autobusem.
Prosimy o zabranie ze sobą wiktuałów na popas przy ognisku, a także gadżetów klubowych – szalików, plakietek, odznak, smyczy itp. Kto ma, niech nie zapomni wziąć ubiegłorocznych przypinek – pamiątki z I i II Rajdu Szlakami Harnasia.
Po zakończeniu rajdu zapraszamy chętnych na spotkanie i poczęstunek w świetlicy Oddziału PTTK przy ul. Waygarta w Przemyślu . Będzie okazja do wspominek ze wspólnych z Darkiem wędrówek górskimi szlakami w Polsce i za granicą.

Na rajd nie trzeba się zapisywać.

Organizacja rajdu: Klub Górski PTTK „Karpaty” Przemyśl.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną oraz odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z ważnych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Serdecznie zapraszam Koleżanki i Kolegów.

Do zobaczenia !
ANDRZEJ UKLEJA – prezes zarządu Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”.

P.S.

Msza święta w intencji ś.p. Darka Hopa odbędzie się w dniu 29.01.2020 (środa) o godz. 18:00 w Kościele oo franciszkanów - reformatów ul. Jagiellońska 2.

Serdecznie zaprasza Rodzina